Dariusz Domański dyrektorem technicznym Hotelu Arłamów

Dariusz Domański, od kilkunastu lat zajmujący się zarządzaniem zakładami produkcji mediów energetycznych, ciepłowniczych i stacji hydroforowych, został dyrektorem technicznym Hotelu Arłamów.

– Hotel na szczycie góry, z własnymi wodociągami, nowoczesną elektrociepłownią i ergonomicznym systemem zarządzania budynkiem to duże wyzwanie w mojej dotychczasowej karierze zawodowej. Cieszę się, że mam w tym swój udział – mówi Dariusz Domański.  

Produkcja ekologicznej energii elektrycznej czy najnowocześniejszy system oczyszczania powietrza i wody w Arłamowie – to tylko niektóre elementy, które mają wpływ na pozytywne wrażenie hotelowych gości. Nad tym, by wszystko w budynku działało ergonomicznie i funkcjonalnie, czuwa dział techniczny. Pod kierownictwem nowego dyrektora technicznego budynek ma działać jeszcze bardziej ergonomicznie. Przejdzie też wewnętrzną modernizację, która zapewni gościom więcej udogodnień podczas pobytu, a usprawnienia ułatwią również pracownikom codzienne wykonywanie obowiązków.

– Chcemy być jeszcze bardziej nowocześni i sprawni technicznie. Dariusz Domański ma cenne doświadczenie, nasza współpraca zwiększy potencjał do zrównoważonego rozwoju infrastruktury Hotelu Arłamów i wyzwań jakie stoją przed nami w 2023 roku – mówi Michał Kozak, prezes Hotelu Arłamów SA. – Przed nami sporo wyzwań w zakresie modernizacji, zrównoważonego rozwoju i serwisu infrastruktury technicznej całego obiektu.

Wśród najważniejszych zadań Dariusza Domańskiego i jego zespołu znajduje się przygotowanie firmy wymagań certyfikacji ESG oraz utrzymanie sprawności całego kompleksu – w tym systemu BMS, instalacji wodociągowej, sieci energetycznej i sprzętów informatycznych. Jednym z kluczowych działań jest też zaopatrzenie w energię elektryczną i zapewnienie poprawnego funkcjonowania elektrociepłowni z technologią trigeneracji. Jest to jeden z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Polsce, który jako opał wykorzystuje biomasę z drewna; elektrociepłownia spala rocznie około 21 ton biomasy z drewna, produkując przy tym 36 000MWh energii cieplnej i około 10 000MWh chłodu rocznie; temperatura w palenisku sięga 950°C.

Nowy Dyrektor Techniczny zajmie się ponadto usprawnieniem inteligentnego systemu zarządzania budynkiem (BMS), by zautomatyzować jak najwięcej różnych działań na przestrzeni roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *