Saski Kraków, Curio Collection by Hilton – Hotelem z Pomysłem Roku   "HOTELARZ"

„Z miejsca stał się jedną z hotelarskich wizytówek Krakowa”, „Odnowiony z dbałością o detale, ze smaczkami sprzed lat, stanowić będzie ponownie perfekcyjną propozycję dla wyrafinowanych gości Krakowa” – Saski Kraków, Curio Collection by Hilton został zwycięzcą XVI edycji konkursu Hotel z Pomysłem Roku w głosowaniu 32-osobowego profesjonalnego jury. Obecna edycja została zdominowana przez krakowskie hotele. Na podium znalazły się też dwa inne (i jeden z Wrocławia – ex aequo).

„Trudno stworzyć w Krakowie hotel, który wyróżni się na tle oryginalnych, butikowych obiektów działających od lat w tym mieście. Twórcom Saskiego się to jednak udało”, „Wyraziste, wyrafinowane wnętrza są świetnym przypieczętowaniem długiej historii obiektu hotelowego, która aż kipi od wydarzeń kulturowych, jakie miały w nim miejsce”,„Niezwykle wymagająca inwestycja, w wyniku której powstało miejsce szczególne dla Krakowa i nie tylko”, „W mieście pojawił się nowy gracz, który stanowić będzie pierwszy wybór dla gości najwyższego szczebla odwiedzających Kraków” – uzasadniali swój wybór członkowie Kapituły, składającej się z najlepszych architektów, projektantów wnętrz, wykonawców, doradców hotelarskich, przedstawicieli organizacji branżowych, sieci i operatorów oraz ekspertów z poszczególnych obszarów hotelarstwa.

Drugie miejsce zajął otwarty w byłej fabryce Polmosu Mercure Fabryczna City – „Świetnie zaplanowany hotel wkomponowany w odświeżoną część miasta. Na terenie starej fabryki wraz z kompleksem restauracji i częścią konferencyjną ustanowiły nowe minicentrum Krakowa”, „Doskonale wpisujący się w charakter całego kompleksu zarówno swoimi loftowymi wnętrzami, jak i funkcjami”, „Od lokalizacji przez aranżację wnętrz po ofertę świadczonych usług, bardzo dobrze przemyślany. Pomysł na hotel trafiony w 10”, „Jeden z najciekawszych hoteli, jakie działają pod marką Mercure w Polsce”.

Kto jeszcze znalazł się na podium, kto wygrał w poszczególnych kategoriach, jak każdy z członków Kapituły uzasadniał swoje wybory na każdy z hoteli, jak głosował – to wszystko wraz z pełnymi wynikami konkursu w najnowszym wydaniu „Hotelarza”.

Ideą konkursu Hotel z Pomysłem organizowanego przez „Hotelarza” od 2007 r. jest promowanie najciekawszych rozwiązań architektonicznych, designerskich i funkcjonalnych, inwestycji łączących najnowsze trendy w hotelarstwie ze specyfiką polskiego rynku.

Zapraszamy do zgłaszania swoich hoteli i obiektów hotelarskich do kolejnej edycji, która rusza 20 lutego, zgłoszenia przyjmowane są do 20 października, a wyniki głosowania Kapituły ogłoszone zostaną w styczniowym wydaniu „Hotelarza” 2024 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *