W dniu 4 marca br. Hotel Branicki w Białymstoku stał się siedzibą Konsulatu Honorowego Republiki Chorwacji w Białymstoku.

Z tej okazji w Auli Magna Pałacu Branickich, Ambasador Republiki Chorwacji Pan Ivan Del Vechio uroczyście wręczył Konsulowi Honorowemu Republiki Chorwacji w Białymstoku Panu Wojciechowi Strzałkowskiemu listy komisyjne podpisane przez Jego Ekscelencję Prezydenta Republiki Chorwacji prof. dr Ivo Josipovica oraz Exequatur podpisanego przez Ministra Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego. Następnie w siedzibie konsulatu – w Hotelu Branicki - odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie tablicy przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego oraz Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Jakuba. Uroczystość uświetniło otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Urszuli Strzałkowskiej „Chorwackie Lato” oraz uroczysty bankiet.
Konsulat ma na celu pomoc obywatelom Chorwacji oraz działalność na rzecz rozwoju współpracy kulturalnej i gospodarczej między Chorwacją a województwami: podlaskim i lubelskim, które podlegają zakresowi terytorialnemu działalności konsulatu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *