Lokaty Budowlane uruchamiają Hotel Święcice

Lokaty Budowlane, notowana na NewConnect firma dewelopersko-budowlana uruchomiła operacyjnie, swoją sztandarową inwestycję - Hotel Święcice. Oficjalne otwarcie hotelu o powierzchni ponad 4 tys. m2 nastąpiło w weekend 25-26 marca i obiekt rozpoczął działalność operacyjną.


Uruchomienie operacyjne Centrum hotelowo-konferencyjnego (około 2 tys. m2 zajmują sale konferencyjne i część gastronomiczna) – Hotel Święcice to kluczowe wydarzenie dla Spółki, która obok hotelu prowadzi również inwestycje mieszkaniowo-komercyjne w Warszawie. – Koncentrujemy się na budowaniu wartości Spółki i Hotel Święcice jest bardzo ważną częścią naszej strategii – mówi Marek Kwiatkowski, prezes Lokaty Budowlane S.A. – Uruchomienie operacyjne obiektu do ważny etap na drodze do zwiększenia wartości Spółki i spodziewamy się, że wyniki hotelu będą miały stabilizujący wpływ na wyniki Lokat Budowlanych – dodaje Prezes. Za nadzór nad Hotelem odpowiada w 100 proc. zależna od Lokat Budowlanych, spółka – Produkcja Wydarzeń. – Transparentność działań jest bardzo ważna dla naszej firmy i powierzenie operowania hotelem spółce zależnej wpisuje się w pełni w naszą strategię – mówi Prezes Lokat Budowlanych.


Celem na ten rok – jaki został postawiony przed zarządzającymi – to budowa silnej marki hotelu na rynku lokalnym oraz w branży marketingowo-szkoleniowej. Zostało podjęte już szereg działań marketingowych, zaś w weekend 25-26 marca, w hotelu, obok uroczystego otwarcia odbyły się dni otwarte dedykowane dla przyszłych partnerów biznesowych Hotelu.
Hotel Święcice, to atrakcyjnie usytuowany obiekt przy trasie Poznańskiej (droga krajowa E 30 Świecko – Poznań – Warszawa), zaledwie 13 km od granic Warszawy. W trzykondygnacyjnym budynku znajduje się 66 pokoi jedno- i dwuosobowych, w tym 4 apartamenty, zaś  50% całkowitej powierzchni przystosowane jest dla usług gastronomicznych i konferencyjnych. Hotel dysponuje sprzętem multimedialnym, które można wykorzystać do organizacji imprez okolicznościowych i szkoleń.


Lokaty Budowlane na przełomie stycznia i lutego opublikowały prognozy finansowe na lata 2011-2013. Zakładają one, że w 2013 roku Spółka osiągnie zysk w wysokości ponad 16 mln zł, przy przychodach na poziomie 38 mln zł. – To bardzo konserwatywna prognoza, przygotowana w oparciu o dotychczasowe portfolio projektów i nie uwzględniająca np. ewentualnej sprzedaży hotelu, gdy uzyska on pakiet zamówień i rezerwacji – tłumaczy Prezes Kwiatkowski.


Lokaty Budowlane prowadzą inwestycję w dzielnicy Włochy, gdzie ma powstać kameralny apartamentowiec w Warszawie. Spółka otrzymała już projekt dla budynku, który ma powstać w tej atrakcyjnej inwestycyjnie dzielnicy. Według wstępnych planów w budynku będzie działało również studio SPA lub Fitness Club.


Spółka pozyskała też atrakcyjne działki przy ulicy Saskiej w Warszawie. Na przylegających do siebie gruntach firma zamierza wybudować budynek mieszalno-usługowy o powierzchni ok. 3 tys. m². Wykonano już koncepcję architektoniczną budynku, co umożliwia złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.


Lokaty Budowlane poszukują również kolejnych inwestycji. – Chcemy się koncentrować na pozyskaniu projektów, które mają już prawomocne pozwolenie na budowę – mówi Marek Kwiatkowski. – Spółka dojrzewa i potrzebne nam są projekty, które będziemy mogli uruchamiać w momencie kończenia dwóch naszych inwestycji, które są w toku – mówi Prezes Kwiatkiowski. – Oczywiście nadal chcemy, by nasze projekty cechowała ponadprzeciętna rentowność, dlatego nie zamierzamy przepłacać i każda nasza inwestycja musi cechować się niskimi, w porównaniu ze średnią rynkową ceną nabycia – podsumowuje Marek Kwiatkowski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *