Łukasz Płoszyński, Focus Hotels: Przejmujemy kolejne restauracje, rozmawiamy z kilkudziesięcioma   INWESTYCJE

Grupa Kapitałowa Immobile, właściciel sieci Focus Hotels, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozszerza swoje portfolio w branży HoReCa. Po przejęciu dwóch bydgoskich restauracji, do Grupy dołączyli warszawscy Niewinni Czarodzieje 44, o czym informuje w rozmowie z magazynem "Restauracja", Łukasz Płoszyński, wiceprezes sieci Focus. Sieć rozmawia też z kilkudziesięcioma lokalami w całej Polsce o dołączeniu.

Łukasz Płoszyński

-Zakładamy, że w najbliższych latach będziemy posiadać kilkadziesiąt restauracji w całym kraju, od casualowych po fine dining. Oczywiście przy takiej liczbie lokali, niektóre pomysły mogą się powtarzać, np. rodzaj kuchni czy też elementy wystroju. Jednak założeniem jest, aby każda z restauracji miała swój niepowtarzalny klimat. Wszystko zależy od jej lokalizacji, rozumienia, czym żyje miasto i dana dzielnica. My się w tym temacie doskonale poruszamy, bo jest to wiedza i doświadczenie również przeniesione z branży hotelarskiej - wyjaśnia w najnowszym wydaniu "Restauracji", siostrzanego pisma "Hotelarza", wiceprezes sieci.

Niewinni Czarodzieje 44

Najnowszy obiekt w portfolio Grupy to uznana warszawska restauracja Niewinni Czarodzieje 44. Jej atutami są lokalizacja pod znanym adresem w stolicy, Złotej 44, a także nowoczesne, industrialne wnętrza. To szósta niezależna restauracja prowadzona przez Focus Hotels i GK IMMOBILE, obok La Rosy, Portu 13 i Gdańskiej 14 w Bydgoszczy, Moffo w Warszawie oraz Domu Królów w Elblągu.

Niewinni Czarodzieje 44

- Podczas trudnych pandemicznych miesięcy otworzyliśmy pięć nowych hoteli. Zatem mimo że wiatr wieje w oczy, inflacja galopuje, koszty utrzymania zmieniają się w szybkim tempie itd., to jednak wyznaczyliśmy sobie plan działania - mówi Łukasz Płoszyński. - Równolegle rozmawiamy z kilkudziesięcioma lokalami w całej Polsce, zarówno w miastach, gdzie posiadamy hotele, jak i w nowych dla nas lokalizacjach, takich jak Wrocław czy Kraków. Także z pełną odpowiedzialnością i wiarą mogę powiedzieć, że optymistycznie patrzymy na rozwój naszych konceptów restauracyjnych w nadchodzącym roku.

Spółka deklaruje też, że chce uniknąć unifikacji obiektów. Pomimo wspólnego działania w sieci, każde z miejsc ma pozostać jedyne w swoim rodzaju i dopasowane do rynku oraz klientów. Focus Hotels jest obecnie operatorem 15 hoteli klasy ekonomicznej i upscale w całej Polsce.

Cała rozmowa w najnowszym wydaniu czasopisma "Restauracja".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *