Nowe technologie szansą dla branży hotelowej.

Dynamiczny rozwój nowych technologii nie ominął branży hotelowej, pojawiły się bowiem zupełnie nowe rozwiązania, które są swego rodzaju przebojem na rynku.


Mówimy tutaj o oprogramowaniu firmy ObjectConnect ( www.objectconnect.pl ), które wykorzystując stoliki Microsoft Surface, umożliwia gościom hotelowym interaktywne spędzanie czasu.

Karta hotelowa, która w większości przypadków posiada również funkcje klucza, staje się w tym przypadku identyfikatorem gościa hotelowego rozpoznawanym przez stolik Microsoft Surface.

Umieszczając kartę na stoliku możemy sprawdzić wysokość bieżącego rachunku i jego elementy składowe, mamy tutaj dostęp do wszystkich wycieczek fakultatywnych i lokalnych atrakcji. Jeżeli jesteśmy zainteresowani daną ofertą wystarczy przeciągnąć ją w kierunku naszej karty a system automatycznie dokona za nas rezerwacji, sprawdzając przy tym ewentualne kolizje terminów. Po powrocie z wycieczki, możemy na naszym ‘magicznym’ stoliku obejrzeć ofertę zdjęć, zamówienie odbitek to znowu przeciągniecie ich w kierunku karty.

Stolik pozwala nam również zarabiać, choćby na reklamie lokalnego biznesu, która może być wyświetlana podczas braku aktywności ze strony gości hotelowych, czy też po położeniu na stoliku wizytówki dajmy na to lokalnej wypożyczalni samochodów.

Stoliki są coraz śmielej wykorzystywane do celów gastronomicznych, dobrym przykładem jest tutaj pierwsza w Polsce kawiarnia Planet Surface ( www.planetsurface.pl ) wyposażona w 6 tego typu urządzeń.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *