Hotele w Europie na polską kieszeń

Prawie połowa Polaków podczas pobytu za granicą zatrzymuje się w hotelu lub pensjonacie. Nocleg dla dwóch osób w europejskich stolicach można zarezerwować średnio od 200 zł. Najtańsze hotele można znaleźć w Atenach, Wilnie czy Berlinie.


Wyjeżdżając za granicę aż 45 proc. Polaków wybiera zakwaterowanie w hotelu czy pensjonacie, jak wynika z danych Instytutu Turystyki. W większości europejskich miast bez problemu można znaleźć nocleg w hotelu o dobrym standardzie, na którego stać polskiego turystę. – Przykładowo, podczas weekendu majowego pokój w hotelu dla dwóch osób w Atenach, Wilnie, Berlinie lub Pradze można zarezerwować za niecałe 150 zł za dzień – mówi Anna Galewska z internetowego biura podróży Tripsta.pl. – Nieco drożej wypadają w tym terminie takie miasta jak Wiedeń czy Rzym – dodaje.

Jak wynika z analizy Tripsta.pl, standardowy pokój dla dwóch osób w hotelu dwu- lub trzygwiazdkowym w okresie majowym najtaniej można zarezerwować w Atenach – od 116 zł za dzień. W dalszej kolejności są Wilno – 130 zł, Berlin – 135 zł i Praga – 144 zł. Za podobny nocleg w Londynie, Zagrzebiu i Wiedniu trzeba zapłacić powyżej 200 zł.  Zdecydowanie najdroższa okazuje się w tym terminie stolica Włoch. Rzymscy hotelarze spodziewają się tłumu pielgrzymów i wyraźnie podnieśli ceny noclegów, a te najtańsze już dawno zostały zarezerwowane.

Rośnie liczba Polaków wyjeżdzających za granicę. Instytut Turystyki prognozuje, że w tym roku odbędą oni ponad 7 mln podróży zagranicznych, a w kolejnych latach liczba ta sięgnie nawet 8 mln. Podczas wyjazdów wypoczynkowych czy służbowych dla większości podróżnych hotel jest najwygodniejszym miejscem noclegowym. Z kolei 34 proc. Polaków wybiera nocleg u znajomych czy krewnych, co znacznie zmniejsza wydatki na podróż. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na tego typu rozwiązanie.  

Koszt pobytu za granicą można obniżyć także dzięki specjalnym programom rabatowym zwanym free nights, które stosują hotelarze. Przy rezerwacji określonej liczby noclegów, najczęściej trzech, klient kolejny dzień w hotelu może spędzić całkowicie za darmo.

Pomocne przy rezerwacji hoteli są również internetowe wyszukiwarki czy porównywarki, które udostępniają oferty tysięcy hoteli. Podróżny może przeanalizować ceny noclegów, dostępne terminy, czy zapoznać się z opiniami byłych gości. Dzięki temu ma pewność, że zarezerwuje korzystny cenowo i sprawdzony hotel.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *