Wielki finał Novotel Kinect Tour

W czterech wybranych hotelach Novotel w Polsce równolegle odbył się w zeszłym tygodniu Novotel Kinect Tour - oryginalna prezentacja konsoli Xbox 360 wraz z sensorem Kinect, połączona z mistrzowskimi zawodami w wybranych grach – Kinect Sports i Dance Central. Spotkania w hotelach Novotel w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku cieszyły się dużym zainteresowaniem – w sumie ponad 500 osób grało na Xbox 360 Kinect, a najlepsi gracze wygrali konsole oraz atrakcyjne weekendowe pobyty w hotelach Novotel.


Novotel Kinect Tour to wspólna inicjatywa Grupy Hotelowej Orbis i Microsoft Polska, która jest częścią europejskich pokazów Kinect w sieci Novotel. Celem spotkań w hotelach Novotel było zaproszenie do aktywnej zabawy gości hoteli i mieszkańców poszczególnych miast oraz przetestowanie szerokich możliwości, jakie stwarzają nowe gry Xbox z sensorem Kinect. W przyszłości Novotel planuje wzbogacić już funkcjonujące, w hotelach w specjalnych przestrzeniach zabaw dla dzieci, konsole Xbox o sensor Kinect oraz gry Kinect. Obecnie trwają testy w hotelach marki Novotel we Włoszech i w Portugalii nad adaptacją konsoli Xbox i Kinect przed wprowadzeniem ich na stałe do hoteli.


W czasie pokazów zarówno dorośli jak i dzieci z pomocą instruktorów świetnie się bawili, wykorzystując zaawansowaną technologię Kinect. Sensor Kinect podłączony do konsoli Xbox 360 i dużego ekranu pozwalał na wcielenie się w rolę gracza, uczestnika spływu, tancerza, poszukiwacza przygód – w zależności od wybranej gry. Unikalną zaletą Kinect jest interaktywność i totalne angażowanie gracza – skaner „widzi” i reaguje nie tylko na ruchy rąk, ale całego ciała. Równie ważna jak dynamika, szybkość, precyzja i koordynacja ruchów uczestnika zabawy, jest także strategia, którą wybierze gracz. Xbox 360 z Kinect to wyrafinowane urządzenie, które w samym użytkowaniu jest bardzo proste i wymaga od gracza jedynie dobrej kondycji fizycznej, koordynacji, ducha walki i chęci do zabawy. Wirtualny świat gier - Kinect Sports, Dance Central, Kinectimals, Kinect Adventures i Joy Ride, które były testowane w czasie prezentacji w hotelach - stwarza na ekranie doskonałe złudzenie rzeczywistości – gracze czują się i widzą się jako integralni bohaterowie tej przestrzeni.


Potwierdza to entuzjastyczny komentarz uczestnika zabawy w hotelu w Warszawie: „Naprawdę musiałem szybko biec i wysoko skakać, by w Kinect Sports, jako lekkoatleta zdobyć dobry rezultat. To niesamowite - widziałem swój bieg na ekranie i czułem, że się potknąłem na pierwszym płotku, ale dobiegłem do mety…” – opowiada młody gracz w Novotel Warszawa Centrum.


Novotel Kinect Tour potwierdził, że tego rodzaju atrakcje to doskonałe uzupełnienie oferty hotelu w zakresie usług dodatkowych dla gości. „Novotel to marka, która jest nastawiona na nowoczesność i innowacyjność. Nasi goście doceniają zaawansowaną technologię XXI wieku, która towarzyszy im w naszych hotelach” – mówi Sabina Niewęgłowska, Novotel Brand Manager.


Hotele Novotel to miejsca przyjazne dzieciom i młodzieży. Sieć posiada specjalną ofertę – Family & Novotel, w ramach której dwoje dzieci do 16 roku życia, które dzielą pokój z rodzicami mają zapewniony bezpłatny nocleg i śniadanie. Jeżeli jednak wolą mieszkać oddzielnie – rodzice dostają 50% zniżki na drugi pokój dla swoich pociech. Bezpłatne jest również specjalne wyposażenie dla niemowląt, m.in. podgrzewacze do butelek, łóżeczka, krzesełka i stoliki do przewijania. Dodatkowe udogodnienie to możliwość opuszczenia pokoju do godziny 17.00 w niedziele. Rodziców nieco starszych dzieci na pewno zainteresuje fakt, że wszystkie hotele Novotel w Polsce wyposażone są w konsole Xbox 360 wraz z najlepszymi grami na tę platformę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *