Db GROUP projektuje Hampton by Hilton w Świnoujściu

Wybrano biuro projektowe, które zajmie się przygotowaniem projektów i realizacją wnętrz pierwszego w Polsce hotelu marki Hampton by Hilton. Zadanie to powierzono firmie db GROUP Jezierska Janiszewski sp. j., która została jednocześnie inwestorem zastępczym obiektu.
 
Wnętrza nowego hotelu mają być nie tylko eleganckie, ale i wygodne. Głównymi zasadami organizującymi część wspólną są wielofunkcyjność, dostępność i otwartość przestrzeni.

Gośćmi obiektu będą turyści międzynarodowi, przedstawiciele różnych kultur. Inwestor, spółka PBG Dom, liczy także na indywidualnych gości biznesowych, podróżujących w celach zawodowych, oraz na grupy zorganizowane, przyjeżdżające na wyjazdy szkoleniowe i integracyjne, prezentacje, seminaria itp. Projekt Hampton by Hilton musi więc trafić w gusta i potrzeby szerokiego grona użytkowników.

– Chodzi o stworzenie przyjaznej, nieformalnej atmosfery, która ułatwi odpoczynek oraz, w przypadku gości biznesowych, nawiązywanie nowych kontaktów. Do realizacji tego projektu wybraliśmy db GROUP, bo wiemy, że mają bogate doświadczenia, wyniesione m.in. ze współpracy z międzynarodowymi sieciami hotelowymi – mówi Patrycja Leszczyńska, dyr. ds. nieruchomości komercyjnych PBG Dom.

Db GROUP zostało stworzone przez zespół, który w ramach swoich doświadczeń zawodowych uczestniczył w procesie realizacji hoteli o standardzie od dwóch do pięciu gwiazdek i współpracował z sieciami hotelowymi, takimi jak: Hilton Worldwide, Choice Hotels International, Wyndham Hotel Group.

–  Ze względu na standardy stworzone przez światową sieć Hilton projekt Hampton by Hilton stanowi dla nas swoiste wyzwanie – mówi Małgorzata Jezierska, współwłaścicielka db GROUP. – Rozwiązania funkcjonalne oraz dobór materiałów wykończeniowych w hotelu muszą spełniać szereg wymogów prawa budowlanego obowiązującego w Polsce i w innych krajach, w których marka jest już obecna. Nierzadko nieskrępowane wizje architektoniczne muszą zejść na dalszy plan, wobec konieczności spełnienia tak wysokich norm – dodaje.

Szczegóły dotyczące rozkładu pomieszczeń w hotelu Hampton by Hilton Świnoujście znane będą wkrótce. Na początku maja planowane jest natomiast zakończenie prac związanych z realizacją pokoju wzorcowego. Z kolei wszystkie prace wykończeniowe powinny zakończyć się do grudnia 2011 roku.    


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *