Spółka Accent Equity nowym udziałowcem Hoist Technology

Szwedzka Spółka Hoist AB – która dostarcza systemy, produkty i usługi dla hoteli oraz obiektów komercyjnych  ma nowego udziałowca – Fundusz Inwestycyjny Accent Equity 2008. Będzie on nowym współwłaścicielem w celu przyspieszenia rozwoju firmy na międzynarodowych rynkach. Spółka Hoist została założona w 1994 roku przez Malcolma Lindbloma i Christophera Upmarka, posiada biura w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Krajach Bałtyckich, Polsce, Wielkiej Brytanii i Rosji. Firma zatrudnia 270 pracowników, a jej roczne obroty przekraczają 600 mln szwedzkich koron.


Działania Hoist skupiają się głównie na dwóch sektorach: produktów i usług dla rynku hotelarskiego oraz oszczędności energii elektrycznej. Hoist oferuje również systemy rezerwacji dla hoteli oraz systemy interaktywnej komunikacji, telewizji, bezprzewodowy dostęp i zarządzanie Internetem, a także systemy do zarządzania zapleczem hotelu.

Założyciele Spółki, Malcolm Lindblom i Christopher Upmark będą nadal aktywnie zarządzać firmą oraz utrzymają 50% jej udziałów. Pozostałe 50% przejmie Accent Equity 2008 .

“Byliśmy świadkami fantastycznego wzrostu jaki osiągnęliśmy przez ostatnich 17 lat” mówi Malcolm Lindblom, prezes Hoist Technology. “Jesteśmy bardzo dumni z rozwoju firmy od czasu jej powstania. Pozostało jeszcze wiele do zrobienia i witamy z radością naszego nowego partnera. Accent ma za sobą wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i ekspansji na międzynarodowych rynkach, co idealnie pasuje do strategii rozwoju firmy.”

“Malcolm Lindblom i Christopher Upmark dzięki swoim umiejętnością w ciągu niecałych 20 lat stworzyli stabilną pozycję spółki zarówno na ryku skandynawskim jak i europejskim.” mówi Niklas Sloutski, prezes Accent Equity Partners AB, doradcy Accent Equity 2008. “Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że założyciele tej wspaniałej firmy wybrali Accent Equity 2008 jako partnera i czekamy z niecierpliwością, aby móc dołączyć do zespołu i uczestniczyć w dalszej ekspansji firmy na międzynarodowym rynku. Naszym celem na najbliższe 5 lat będzie jeszcze większe przyspieszenie rozwoju w celu umocnienia pozycji spółki jako najlepszego dostawcy dla hoteli i obiektów komercyjnych.


W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu:   Niklas Sloutski, Accent Equity Partners, +46 70 300 99 59  niklas.sloutski@accentequity.se i Sławomir Stopikowski, NTCE Sp. z o.o. firma należąca do Hoist, +48 22 423 66 96 slawomir.stopikowski@hoistgroup.com. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *