Moduły hotelowe do Tropical Islands powstaną w Polsce   INWESTYCJE

Amerykańska firma Volumetric Building Companies podpisała kontrakt na budowę 150 pokojowego hotelu z modułów w ramach kompleksu hotelowego połączonego z halą Tropical Islands pod Berlinem. Pokoje hotelowe powstaną w polskich halach produkcyjnych. Wartość inwestycji to 25 mln euro.

Nowe pokoje mają zostać oddane do użytku najpóźniej w przyszłym roku. Dla inwestora Tropical Islands, firmy Parques Reunidos, istotną rolę odegrał ekorozwój wykonawcy, Volumetric Building Companies, czyli zastosowanie specjalistycznej technologii pozwalającej na znaczne ograniczenie wpływu procesu budowlanego na środowisko. Budowa hotelu modułowego w hali produkcyjnej w Polsce, a następnie montaż gotowych, wyposażonych elementów na placu budowy zapewnia, m.in.: wysoką efektywność w łańcuchu dostaw oraz w organizacji procesu produkcyjnego i wykonania produktu.

W przeciwieństwie do tradycyjnego budownictwa prowadzi to do skrócenia czasu budowy, a tym samym braku zamieszania i uciążliwości dla gości, a zarazem do zmniejszenia ilości odpadów produkcyjnych oraz śladu węglowego. Ponadto emisja CO2 w przypadku obróbki stali jest znacznie niż w przypadku produkcji betonu.
Parques Reunidos zainwestuje łącznie 25 milionów euro w projekt, który pozwoli na dalsze umocnienie statusu Tropical Islands Resort, jako jednego z największych obiektów noclegowych w Niemczech.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *