B&B Hotels Polska powołała dyrektora zarządzającego sieci

Sieć B&B Hotels dysponująca obecnie dziesięcioma hotelami w Polsce planuje znacząco przyspieszyć rozwój. Pomóc ma nowa strategia. Za jej opracowanie i wdrożenie będzie odpowiedzialny Jakub Bilik, który objął funkcję dyrektora zarządzającego i członka zarządu w B&B Hotels Polska.

Zanim dołączył do sieci, przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w obszarze ekspansji i rozwoju biznesu w sektorach usług i handlu: mobility, HoReCa, retail, przez ostatnie trzy lata w Grupie Eurocash, a wcześniej m.in. w Amrest i Shell. Teraz jako dyrektor zarządzający w B&B Hotels Polska jest odpowiedzialny za całokształt działalności sieci i będzie wspierał jej dalszy rozwój

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (specjalizacja: handel zagraniczny) oraz stypendystą Uniwersytetu Umea w Szwecji (business administration). – Cieszę się, że otrzymałem możliwość dołączenia do zespołu B&B Hotels Polska. Bardzo podoba mi się jej kultura organizacyjna i wartości, jakimi kieruje się w swojej działalności – mówi Jakub Bilik. – Choć dopiero dołączam do branży hotelowej, to od ponad 20 lat służbowo nocuję w hotelach praktycznie co tydzień, więc doskonale znam i rozumiem punkt widzenia gości. Teraz mam okazję poznać hotele od tej drugiej strony.

Z blisko 700 hoteli B&B Hotels w Europie i Brazylii 10 działa w Polsce: w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Toruniu, Poznaniu, Nowym Targu i Rzeszowie. Wkrótce na tej liście znajdą się również Kielce, gdzie obecnie wynajmujący przystosowuje obiekt do standardu i wymagań sieci. Obiektów B&B Hotels na mapie Polski ma być jeszcze więcej. Grupa chce mocno zintensyfikować swój rozwój w Polsce.

Pierwszym krokiem w tym kierunku była, zapoczątkowana w 2019 r. w Nowym Targu i Rzeszowie, zmiana modelu biznesowego na taki, który zakłada otwieranie kolejnych obiektów na podstawie umów najmu z właścicielami nieruchomości. Kolejnym etapem jest wzmocnienie kadrowe i powołanie nowego dyrektora zarządzającego, a powierzoną mu misją jest przyspieszenie ekspansji polskiego oddziału B&B Hotels . – Chcemy, aby Polska stała się dla Grupy B&B Hotels kolejnym dużym rynkiem na mapie Europy, jak Francja, Niemcy czy Włochy – mówi Jakub Bilik. – Obecnie przygotowujemy nową strategię dla polskiego rynku. O jej szczegółach poinformujemy wiosną 2023 r. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *