Fabryka Wełny w Pabianicach wkrótce dużo większa

Fabryka Wełny Hotel & Spa w Pabianicach z 54 pokojami wiosną powiększy się o salę koncertową Fabryka Kultury o powierzchni 500 m kw. w starej hali elektrowni oraz nową część hotelową z 68 pokojami i trzema salami konferencyjnymi o powierzchni 240 m kw.

Siłownia energetyczna stanowiła część fabryki włókienniczej Krusche & Ender (po II wojnie przejętej przez Pabianickiej Zakłady Przemysłu Bawełnianego Pamotex). „Hala energetyczna mimo technicznego przeznaczenia to istne dzieło sztuki ówczesnej architektury. Ściany zdobią pilastry wraz z gzymsami, które wieńczy piękny kasetonowy, drewniany sufit.

To właśnie miejsce jest architektonicznym oczkiem w głowie wszystkich zrewitalizowanych przez nas budynków. Stara hala elektrowni zmienia się w przestronną salę koncertową mieszczącą kilkuset widzów” – informuje hotel. – „W budynku zachowano pozostałości zdobień naściennych oraz stare szprosy okien.

Z sufitu spogląda na audytorium suwnica wraz z zachowanym sprawnym mechanizmem. Dzięki rewitalizacji budynku z uszanowaniem kontekstu historycznego ślad przeszłości oddaje w pełni duszę tej przestrzeni”. Projekt Fabryki Kultury przygotowała pracownia C13 Architektura. Do sali koncertowej prowadziło będzie przeszklone foyer o wysokości dwóch pięter, łączące ją z nowo wybudowaną częścią hotelową, w której na parterze znajdą się trzy sale konferencyjne, a na dwóch piętrach 68 pokoi.

Nowa i stara część hotelowa z 54 pokojami w budynku pofabrycznym połączone będą przeszklonym łącznikiem. Nowa część hotelowa zaprojektowana została przez pracownię KM Rubaszkiewicz. 4-gwiazdkowa Fabryka Wełny, której właścicielem jest Aflopa Nieruchomości, otwarta została w 2014 r. Oferuje m.in. restauracje Przędzalnia i Wzorcownia, strefę Tkalnia SPA & wellness z 10 gabinetami i basenem, kręgielnię Maszynownia oraz część konferencyjną o powierzchni 650 m kw. Po otwarciu nowej części dysponować będzie 118 pokojami i blisko 950 m kw. powierzchni konferencyjnej. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *