Montownia w Gdańsku ze 114 loftami hotelowymi rusza w kwietniu

W wielofunkcyjnej inwestycji Doki na terenach postoczniowych w Gdańsku w zabytkowej hali montażowni U-Bootów otwarta zostanie w kwietniu część hotelowa Montownia ze 114 loftami inwestycyjnymi pod wynajem oraz strefą konferencyjną i największym w Trójmieście food hallem z 20 restauracjami. Inwestycja realizowana jest przez spółkę Euro Styl z Grupy Dom Development.

Montownia powstaje w budynku z lat 30. XX wieku, w którym dawniej montowano silniki do łodzi podwodnych. Obiekt ma być sercem Doków. Będzie w nim można zobaczyć wiele zachowanych elementów, m.in. brukową nawierzchnię z zabytkowymi torami kolejowymi, kabinę operatora suwnicy czy zabytkową ceglaną elewację. „Unikatowa architektura budynku pozwoliła zaprojektować w nim nowoczesne, miejskie funkcje.

Synergia przestronnych loftów, przestrzeni konferencyjnej i oryginalny koncept ulokowanego na parterze ogromnego food hallu stworzy wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska” – deklaruje inwestor. – „Powierzchnia typowego apartamentu jest dwukrotnie większa od standardowego pokoju hotelowego, a ich wysokość wynosi 5 m. W połączeniu z komfortowymi antresolami sypialnianymi umożliwia to wygodne pomieszczenie w nich nawet sześciu osób. Każdy posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem”. Wnętrza będą połączeniem industrialnego stylu z nowoczesnością.

Rewitalizacja budynku pozwoliła odsłonić jego oryginalny, galeryjny układ. Przestrzenie wspólne wzbogaci ambitna sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica stworzeń” – 17 obiektów świetlnych o długości do 9 m między kondygnacjami – jedne i drugie są autorstwa gdańskiego artysty Tomasza Krupińskiego. Ściany loftów zdobić będą z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest dokumentalista Michał Szlaga. – Montownia Lofts & Experience to znacznie więcej niż hotel.

To miejsce pełne niezwykłych detali, które sprawiają, że obiekt jest niemal galerią sztuki. Tutaj twórczość artystyczna, design i loftowy styl przenikają się, tworząc nietuzinkową całość – twierdzi Tomasz Albrycht, dyrektor działu apartamentów serwisowanych. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *