Sieć Focus Hotels wchodzi w restauracje

Grupa Kapitałowa Immobile, właściciel sieci Focus Hotels, rozszerza swoje portfolio w branży HoReCa o restauracje. Po przejęciu dwóch bydgoskich lokali do grupy dołączyli warszawscy Niewinni Czarodzieje 44. – Zakładamy, że w najbliższych latach będziemy posiadać kilkadziesiąt restauracji w całym kraju, od casualowych po fine dining – mówi w wywiadzie dla „Restauracji”, siostrzanego magazynu „Hotelarza”, Łukasz Płoszyński, wiceprezes Focus Hotels.

Sieć szuka restauracji w 12 miastach, głównie największych ośrodkach, ale też mniejszych, jak np. Sopot. – Mamy doświadczenie w prowadzeniu restauracji hotelowych. Wiele mechanizmów, jak choćby dostawy, budowanie karty etc., jest tych samych także w przypadku restauracji miejskich. To doświadczenie zdecydowanie ułatwia nam proces budowania naszej sieci restauracji. Mamy know-how i wiemy, jak prowadzić lokal gastronomiczny – mówi Łukasz Płoszyński. Nie będzie to sieć działająca pod jednym szyldem, a każda z przejmowanych restauracji zachować ma swój klimat. – Zwracamy szczególną uwagę na wielkość, design oraz standard.

Często są to po prostu restauracje, które z różnych powodów przestają funkcjonować. Poprzedni właściciel np. zmienia branżę lub jego biznes upada i chce zamknąć ten rozdział poprzez sprzedaż lokalu. Wówczas dysponujemy miejscem, które przechodzi metamorfozę. Ale nie jest to budowanie miejsca od zera – tłumaczy wiceprezes Focus Hotels. W strukturze sieci stworzony został zespół centralny, który odpowiada za standard restauracji, zarządzanie w bardziej całościowym ujęciu i szkolenia. Jego szefem jest Adrian Górny, kreatywny szef kuchni Focus Hotels, który zdobywał doświadczenie w licznych restauracjach w kraju i na świecie, w tym w kopenhaskiej Nomie, wcześniej był m.in. szefem kuchni restauracji Aruana w hotelu Narvil.

Obecnie w sieci jest sześć lokali, trzy znajdujące się w budynkach hotelowych w Warszawie, Bydgoszczy i Elblągu, ale działające jako restauracje miejskie, oraz trzy samodzielne, z których pierwszymi były bydgoskie La Rosa i Port 13, a ostatnio dołączyli Niewinni Czarodzieje 44 w Warszawie w prestiżowym apartamentowcu, tzw. żaglu Libeskinda, przy ul. Złotej 44. – Równolegle rozmawiamy z kilkudziesięcioma lokalami w całej Polsce, zarówno w miastach, gdzie posiadamy hotele, jak i w nowych dla nas lokalizacjach, takich jak Wrocław czy Kraków – informuje Łukasz Płoszyński. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *