Magdalena Mucha dyrektor regionalną IGHP na Pomorzu   PERSONALIA

Dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w woj. pomorskim została Magdalena Mucha, dyrektor generalna hotelu Hilton Gdańsk od pre-openingu w 2009 r. W IGHP zastąpiła Stanisława Wilgockiego – wieloletniego dyrektora hotelu Mercure Gdańsk Posejdon – który pełnił funkcję dyrektora regionalnego od stworzenia jej w strukturach Izby w 2016 r., a w tym roku przeszedł na emeryturę.

Magdalena Mucha posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Zaczynała w 1991 r. od stanowiska recepcjonisty w 4-gwiazdkowym hotelu Elzam w Elblągu, w najlepszym wówczas hotelu w tamtym regionie. Następnie awansowała na stanowisko dyrektora pionu hotelowego. W tym czasie zdobyła także uprawnienia pilota wycieczek i przewodnika po Ziemi Elbląskiej. W 1998 r. została wyróżniona przez prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki brązową odznaką „Za zasługi dla turystyki”.  W 1998 r.  rozpoczęła pracę w hotelu Holiday Inn w Gdańsku na stanowisku kierownika pięter, a następnie objęła funkcję zastępcy dyrektora hotelu. W 2009 r. uczestniczyła w zmianie marki hotelu z Holiday Inn na Scandic, wprowadzając standardy tej skandynawskiej marki na rynek trójmiejski. Po 11 latach pracy w gdańskim obiekcie otrzymała propozycję prowadzenia 5-gwiazdkowego hotelu Hilton Gdańsk i od 2009 r. jako dyrektor generalny zarządza wielokrotnie nagradzanym gdańskim hotelem Hilton.  W 2010 r. za otwarcie hotelu Hilton Gdańsk – pierwszego hotelu Hilton w Polsce i jednego z pierwszych w Europie opartego na franczyzie – z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego odebrała tytuł Kobiety Roku. W 2014 r. w konkursie „Hotelarza” i Horwath HTL wybrana została Hotelarzem Roku 2014 w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego. Od lat jest wykładowcą Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Od 2021 r. jest członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. W czasie pandemii COVID-19 była członkiem zespołu promocyjnego powołanego przez IGHP. Jest absolwentką Technikum Hotelarskiego w Gdyni, Akademii Morskiej w Gdyni (Wydział Administracji, Kierunek Organizacja Usług Turystyczno-Hotelarskich) oraz Politechniki Gdańskiej w zakresie studiów podyplomowych.

– W tak prężnie rozwiniętym turystycznie regionie, jakim jest województwo pomorskie, reprezentowanie IGHP będzie dla mnie zaszczytem. Hotelarze w naszym województwie są niezwykle świadomi swoich potrzeb i możliwości. Zarówno szeroki wachlarz usług, jaki oferujemy naszym gościom, jak i różnorodność oczekiwań hotelarzy stanowią dla mnie duże wyzwanie. Mam nadzieję, że współpraca i zaangażowanie do działania wszystkich hotelarzy spowodują dalszy rozwój naszej branży z korzyścią zarówno dla gości, jak i samych przedsiębiorców – mówi Magdalena Mucha.

Do zadań dyrektorów regionalnych IGHP należą m.in. usprawnienie komunikacji oraz integracja środowiska hotelarzy w regionie, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpraca z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *