Duża transakcja Grupy Arche w Gdańsku   INWESTYCJE

Grupa Arche sprzedała za 15,3 mln zł działkę kilkaset metrów od terminala lotniczego w Gdańsku, na której powstać ma 160-pokojowy hotel i zawarła jednocześnie umowę jego przyszłej dzierżawy.

Autorem projektu architektonicznego jest  3A Studio

Działkę o powierzchni 1 hektara Arche kupiło w 2019 r. za 9 mln zł. W 2024 r. otwarty ma na niej zostać 5-piętrowy budynek ze 160 pokojami z aneksami kuchennymi, a także 500 m kw. powierzchni konferencyjnej, restauracją o powierzchni 250 m kw. z dużym tarasem i częścią zieloną, mini spa i siłownią, a na dachu tarasem widokowym. Wstępnie planowano, że trzy piętra utrzymane będą w standardzie 3-gwiazdkowym, a dwa najwyższe w 4-gwiazdkowym, wszystkie pokoje będą posiadały klimatyzację.

Inwestor wciąż prowadzi rozpoczętą w marcu ubiegłego roku sprzedaż pokoi w obiekcie w Systemie Arche w cenie 14 900 zł netto/m kw. i z deklaracją zwrotu z zainwestowanego kapitału na poziomie "średnio 8 proc. w skali roku".

Grupa Arche jest obecnie właścicielem i operatorem 16 hoteli z 3064 pokojami, które sprzedaje indywidualnym nabywcom w autorskim Systemie Arche. System ten polega na tym, że właściciele lokali uczestniczą w podziale zysku generowanego przez cały obiekt, również z części gastronomicznych, konferencyjnych i pozostałych, a nie – jak w przypadku większości obiektów condo – proporcjonalnie do przychodów z pokoi. Inwestor przedstawia właścicielom comiesięczne rozliczenie kosztów, dochodów i zysku obiektu, które jest realizowane w ujęciu rocznym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *