Orbis zamyka hotele

Orbis rozważa zamknięcie kilku swoich hoteli funkcjonujących pod tą marką. Na pierwszy ogień pójdzie Orbis Beskid w Nowym Sączu. Przygotowana jest lista kolejnych siedmiu.

Hotel Beskid zostanie z nowym rokiem postawiony w stan likwidacji. Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z budynkiem, który jest sporym obiektem ze 150 pokojami w atrakcyjnej części miasta. Sam remont budynku będzie wymagał kilkunastu milionów zł. Hotel Orbis Beskid powstał 41 lat temu. Wśród 64 hoteli Accoru/Orbisu nieprzypisanych do żadnej marki accorowskiej jest 19 "orbisowskich", m.in. Giewont w Zakopanem, Orbis Wrocław, Gdynia, Solny w Kołobrzegu, Polonez w Poznaniu, Francuski i Cracovia w Krakowie czy Grand w Łodzi. Do niedawna był to też Skalny w Karpaczu, ale właśnie wszedł on do sieci Mercure. Accor chce się tych obiektów pozbywać poprzez zamknięcie, sprzedaż bądź przyłączanie do innych sieci.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *