EFH dogadał się z Malborkiem

Rada Miasta zgodziła się na zmianę lokalizacji 4-gwiazdkowego hotelu EFH, który ma stanąć w centrum Malborka. Oznacza to, że luksusowy obiekt nie będzie budowany na terenie, na którym w październiku ub. roku odkryto masową mogiłę ponad 2000 osób.

Miasto będzie musiało zwrócić inwestorowi blisko 1,9 mln zł, tytułem zamiany działek budowlanych - podała "Polska. Dziennik Bałtycki".
Na początku ub. roku Europejski Fundusz Hipoteczny SA z Warszawy kupił za blisko 9,5 mln zł atrakcyjny grunt w pobliżu pokrzyżackiego zamku. Gdy kilka miesięcy później okazało się, że na tym terenie znajduje się masowy grób, budowa została wstrzymana ze względu na prace ekshumacyjne. EFH zastanawiał się nad rezygnacją z inwestycji, ale władze miasta zaproponowały zamianę działek i przeniesienie hotelu kilkadziesiąt metrów dalej. Obie strony wyraziły chęć współpracy i postanowiono wymienić się gruntami. Ich wycena wykazała, że działka EFH o pow. 0,23 ha warta jest blisko 4,8 mln zł, a działki komunalne o podobnej powierzchni - 2,9 mln zł. Dlatego miasto będzie musiało zwrócić inwestorowi różnicę tych kwot.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *