Testowy pokój Qubus Hotel Katowice gotowy   INWESTYCJE

Na początku marca w podziemiach Qubus Hotel Głogów zakończyła się budowa prototypowego pokoju Qubus Hotel Katowice. Sieć deklaruje otwarcie katowickiego obiektu z 97 pokojami na koniec 2023 r.  Obecnie prace budowlane osiągnęły stan surowy otwarty.

Qubus Hotel Katowice będzie  12  obiektem sieci. Zanim to jednak nastąpi, inwestor dokładnie testuje projekt. W związku z tym w Głogowie powstał rzeczywistej wielkości prototyp pokoju, który jest dokładnym odwzorowaniem docelowego pomieszczenia w hotelu. – Naszym celem przy budowie pokoju testowego jest sprawdzenie wszystkich zaprojektowanych tam elementów. Chcemy mieć pewność, że wszystkie meble, dodatki, przestrzenie, czy nawet kolorystyka i oświetlenie, które w nim zaprojektowaliśmy, będą w pełni użyteczne i komfortowe dla naszych przyszłych gościmówi Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny w sieci Qubus Hotel. –  W tym momencie specjaliści Qubus Hotel z różnych działów, sprawdzają każdy szczegół, a zatem wygodę łóżek, funkcjonalność oświetlenia, ergonomiczność mebli, trwałość użytych materiałów, przestrzeń w łazience. Zgłoszone przez pracowników uwagi są zbierane i pomogą nam wprowadzić odpowiednie zmiany i udoskonalenia jeszcze przed zakończeniem budowy  

Za projekt wnętrz odpowiada studio architektury wnętrz MIXD. – Projekt pokoju jest połączeniem minimalizmu z elementami polskiego designu. Zależało nam na podkreśleniu polskich korzeni sieci Qubus Hotel oraz nawiązaniu do lokalizacji, stąd w pokoju znajdziemy m.in. ilustracje polskich artystów czy meble polskich firm, takich jak Fameg i Noo.ma – opisuje koncepcję Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.

Wszystkie pokoje wyposażone zostaną m.in. w klimatyzację i 55-calowe telewizory z opcją smart TV, a okna wychodzące na ulicę będą specjalnie wyciszone. –  Pokój charakteryzują wysokiej jakości materiały m.in. fornir dębowy czy wełniana wykładzina, które są zestawione z surowymi wykończeniami  żelbetonowymi – mówi Joanna Mazurek, associate design direction MIXD. – Duży nacisk położyliśmy na ergonomię, stąd charakterystyczne ścięcia i kształty mebli, dzięki czemu wnętrze nabrało dynamizmu. Pokój  zwraca również uwagę swoim przemyślanym oświetleniem, ciepła barwa światła sprawia, że jest bardzo przytulnie, a dzięki różnym scenom oświetleniowym goście będą mogli sami kreować atmosferę. Podczas projektowania przyświecały nam słowa "wnętrze szyte na miarę", a dzięki prostocie form i szczerości materiałów stworzyliśmy miejsce, w którym każdy gość poczuje sie komfortowo

W łazienkach  inwestor zdecydował się na zamontowanie specjalnych luster z oświetleniem LED do wizażu czy golenia.  –  Dla uzyskania eleganckiego, stonowanego efektu SPA, łazienka jest wyłożona płytkami z efektem kamienia – dodaje Joanna Mazurek. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *