Działki czekają na hotele

Jesienią Warszawa zamierza sprzedać trzy atrakcyjne działki. Pod młotek pójdą: pięciohektarowy teren byłej zajezdni autobusowej przy ul. Chełmskiej wyceniany na ok. 100 mln zł, trzyhektarowy teren Inflancka bis wart również ok. 100 mln zł oraz grunt przy ul. Okopowej 78 o wartości ok. 45 mln zł. Według miejskich urzędników już teraz potencjalni oferenci ustawiają się w kolejce i nie zniechęca ich brak planów zagospodarowania.

Na ogół inwestorom wystarczają warunki zabudowy, dzięki którym wiedzą, co mogą wybudować, do jakiej wysokości i z jakim natężeniem zabudowy. Dzięki takim dokumentom w ubiegłym roku za 116 mln zł udało się sprzedać dwuhektarową część zajezdni przy Inflanckiej. Obecnie przygotowywane są warunki zabudowy działek przy Chełmskiej i Inflanckiej. Wiadomo już, że będą tam mogły powstać: mieszkania, biurowce i hotele do wysokości kilkunastu pięter.

Gotowe są natomiast warunki zabudowy działki przy ul. Okopowej 68, zgodnie z którymi można na niej wybudować m.in. wysokie na 17 pięter biurowce lub hotele.
Hotele, biurowce i obiekty sportowe mogą powstać również wokół zabytkowej wolskiej gazowni. Najwyższe budynki - do 48 m - mogą wyrosnąć na rogach ul. Krzyżanowskiego i Kasprzaka oraz Kasprzaka i Bema. Cały teren Gazowni rozciąga się na 23 hektarach - z czego do zabudowy jest około 10 hektarów. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *