Blackstone sprzeda część Hilton Hotels?

Fundusz akcyjny The Blackstone Group przygotowuje się do sprzedaży części Hilton Hotels Corp., według klucza regionalnego lub ewentualnego zbycia niektórych marek.

Rzecznik Blackstone zaprzecza tym informacjom. Według "The Independent of London" mówi się, że Blackstone Group rozważa kilka opcji w sprawie Hiltona, w tym wprowadzenie akcji na giełdę lub sprzedaż części marek należących do sieci. Blackstone kupił HHC w 2007 roku, w szczycie "bańki nieruchomościowej", za 26 mld dolarów, z których 21 mld pochodziło z kredytów. Na koniec 2008 roku odnotował 49-procentowy spadek wartości księgowej Hiltona. Według "The Independent of London" fundusz rozważa różne warianty sprzedaży firmy, ale "21-miliardowy dług nie jest łatwy do zrefinansowania". Do Hilton Hotels Corp. obok flagowej marki należą też m.in. Waldorf Astoria, Hampton Inn i Conrad Hotels.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *