Finał XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej 12-14 kwietnia   POD PATRONATEM HOTELARZA

34 uczniów z całej Polski od 12 do 14 kwietnia powalczy o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej w finale XIV edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Etap centralny składa się z testu z wiedzy hotelarskiej oraz zawodów praktycznych w bydgoskiej Rezydencji Sowa.

Etap okręgowy w Technikum Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznym Nr 21 w Warszawie przy ul. Krasnołęckiej. Fot. THTG

Wydarzeniem towarzyszącym jest I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Turystyka Odpowiedzialna”, nawiązująca do tematu przewodniego olimpiady. Tegoroczna edycja organizowana jest we współpracy z przedstawicielami branży hotelarskiej, takimi jak Arche Cukrownia Żnin, bydgoskie Cukiernia i Rezydencja Sowa, City Hotel, Focus Hotel Premium, Karczma Rzym i Dwór Hulanka oraz Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT. Honorowy patronat nad etapem centralnym XIV edycji Olimpiady objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, prezes POT, IGHP, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezydent Bydgoszczy oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. „Hotelarz” jest patronem medialnym całego wydarzenia. Olimpiada jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, a laureaci i finaliści zwolnieni są z części pisemnej egzaminu zawodowego.

W etapie pierwszym – szkolnym, który przeprowadzony był w jednostkach macierzystych do 15 października, wzięło udział 3525 uczniów ze 168 szkół ponadpodstawowych. Do drugiego etapu– okręgowego, który odbył się 4 stycznia w 12 miastach, zakwalifikowało się po dwóch najlepszych uczniów danej szkoły wyłonionych w zawodach szkolnych. Teraz przyszedł czas na finał XIV edycji olimpiady, do którego zakwalifikowało się 34 uczestników z najwyższą punktacją w eliminacjach okręgowych.
Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej stawia sobie za cel rozwijanie u uczniów szkół ponadpodstawowych kreatywności i doskonalenia umiejętności w zakresie obsługi klienta na różnych stanowiskach pracy hotelarza. Ma już czternastoletnią historię i status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. We wszystkich edycjach w etapie szkolnym wzięło udział około 42 tys. uczniów z ponad 2,3 tys. szkół. Od lat zauważalny jest wzrost zainteresowania wśród szkół i ich uczniów przejawiający się rosnącą liczbą zgłoszeń, a tegoroczna edycja cieszy się jednak rekordowym zainteresowaniem.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://hotelarskaolimpiada.byd.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *