Montownia Lofts & Experience w Gdańsku otwarta   OTWARCIA

Z początkiem kwietnia otwarto obiekt hotelowy Montownia Loft & Expierience ze 114 loftami pod wynajem w zabytkowej hali montażowni silników łodzi podwodnych, zrewitalizowanej przez firmę Euro Styl, w wielofunkcyjnej inwestycji Doki na terenach postoczniowych w Gdańsku. Na parterze budynku wkrótce ruszyć ma największy w Trójmieście food hall o powierzchni blisko 2,5 tys. m kw.

Budynek Montowni pochodzi z lat 30. XX wieku. Obiekt został pieczołowicie odrestaurowany pod nadzorem konserwatora zabytków. Zachowano w nim wiele oryginalnych artefaktów, m.in. brukową nawierzchnię z zabytkowymi torami kolejowymi, kabinę operatora suwnicy czy ceglaną elewację z lat 1936-1938. Jestem bardzo dumna, że udało się wykorzystać ogromny, architektoniczny potencjał tego budynku, dzięki czemu Montownia jest bardzo autentyczna. W jej przypadku mniej znaczy więcej – staraliśmy się nazbyt nie ingerować, a poprzez nowoczesną aranżację i sztukę stworzyliśmy wyjątkowo piękne miejsce na mapie Gdańska i Polski – uważa Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.

Wnętrza Montowni stanowić mają połączenie industrialnego stylu z nowoczesnością. Rewitalizacja budynku pozwoliła odsłonić jego oryginalny, galeryjny układ. Przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami ukazuje sięgającą aż do świetlika dachowego roślinną ścianę. Przestrzenie wspólne wzbogaca sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń”, czyli 17 olbrzymich obiektów świetlnych o długości do 9 metrów (wykonanych ze sprowadzanych z Filipin egzotycznych muszli), które zawisły między kondygnacjami budynku. Ich autorem jest gdański artysty Tomasz Krupiński. Ściany loftów zdobią z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest fotograf i dokumentalista Michał Szlaga.

– Montownia Lofts & Experience to znacznie więcej niż hotel. To miejsce pełne niezwykłych detali, które sprawiają, że obiekt jest niemal galerią sztuki. Tutaj przemysłowa surowość, niecodzienna twórczość artystyczna, nowoczesny design i loftowy styl przenikają się, tworząc wyjątkową całość. Klimatu dodają też zachowane artefakty, m.in. historyczne lampy, oryginalne drzwi i bramy stoczniowe, brukowa podłoga czy zabytkowa, ceglana elewacja z lat 1936-1938. To miejsce daje wiele powodów, dla których warto tu być mówi Tomasz Albrycht, dyrektor działu apartamentów serwisowanych w spółce Euro Styl.

Powierzchnia standardowego apartamentu w Montowni jest dwukrotnie większa od standardowego pokoju hotelowego (lofty w Montowni mają od 37 do 51 m kw.), a ich wysokość wynosi 5 metrów. W połączeniu z antresolami sypialnianymi umożliwia to zakwaterowanie do sześciu osób. Każdy loft posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem. Apartamenty mają kontrolę dostępu, można je otworzyć za pomocą karty lub aplikacji w telefonie. Wnętrza zaprojektowała Marzena Degutis.

 Montownia to dogodna baza dla osób podróżujących do Gdańska w różnych celach, zarówno biznesowych, jak i turystycznych. Z okazji otwarcia obiektu przez cały kwiecień oferujemy 50-proc. zniżkę na nocleginformuje Tomasz Albrycht.

Euro Styl liczy na to, że synergia przestronnych loftów, przestrzeni konferencyjnej i ogromnego food hallu z ponad 20 restauracjami, z kuchniami z całego świata, pozwoli stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska. Rewitalizacja historycznego budynku i adaptacja do nowych funkcji zaowocowała już przyznaniem Montowni dwóch nagród: w konkursie European Property Awards 2021-2022 w kategorii Commercial Redevelopment/Renovation oraz Art in Architecture festival 2022, gdzie doceniono wkomponowanie twórczości artystycznej w przestrzeń architektoniczną oraz inicjatywę dewelopera, który wszedł rolę mecenasa sztuki.

Obiekt ten ma być sercem osiedla DOKI, wielofunkcyjnej inwestycji powstającej na postoczniowych terenach przy Europejskim Centrum Solidarności. Zaprojektowano tu ponad 1 tys. apartamentów i mieszkań, a na parterach blisko sto lokali usługowych. Pierwszy budynek mieszkalny został już oddany do użytku, a właściciele drugiego odbiorą klucze do mieszkań w czerwcu. Kolejne budynki są w budowie i w ofercie sprzedaży.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *