Konsolidacja rynku mieszkań na wynajem krótkoterminowy – Renters.pl kupuje Rent Like Home

Firma Renters.pl nabyła 100 proc. udziałów w spółkach Rent Like Home i Rent Like Home Zachodniopomorskie. W ten sposób Renters.pl startuje z konsolidacją polskiego rynku mieszkań na wynajem krótkoterminowy.

Renters.pl – w który zainwestował niedawno fundusz Enterprise Investors, jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej – to operator wynajmu krótkoterminowego, obsługujący zarówno klientów indywidualnych jak i  instytucjonalnych właścicieli nieruchomości. Firma zaczynała jako operator apartamentów wakacyjnych w Świnoujściu, by rozrosnąć się na całe polskie wybrzeże oraz główne aglomeracje miejskie. Dzisiaj spółka zatrudnia około 200  osób. W swoim portfolio posiada już ponad 2 tys. apartamentów i domów na wynajem w całej Polsce. W 2022 r. wygenerowała łączne przychody z rezerwacji na poziomie 130 mln zł.

Rent Like Home, przejęte przez Renters.pl, również wspiera właścicieli w zarządzaniu krótkoterminowym najmem. Zarządza obecnie blisko 500 apartamentami w sześciu miastach Polski: w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Zakopanem, Wrocławiu i Międzyzdrojach.

Transakcja rozpocząć ma proces konsolidacji tego sektora w Polsce i regionie. – Rynek wynajmu krótkoterminowego w Polsce jest bardzo rozdrobniony. Jest na nim wiele małych firm, które, by dalej rosnąć, potrzebują odpowiedniego wsparcia technologicznego, ale także właściwego zaplecza i zasobów finansowych. Włączenie do naszego portfolio spółki Rent Like Home to dla nas ważny krok naprzód w naszej strategii, a także dla klientów obu firm. Przyłączenie marki Rent Like Home do brandów Renters jak i Renters Prestige czy Noclegi.renters.pl pozwoli dotrzeć do kolejnych właścicieli mieszkań z naszą ofertą – mówi Kamil Krzyżanowski, prezes Renters.pl

Po transakcji firma Renters.pl będzie posiadać łącznie 2,5 tys. apartamentów i domów na wynajem w swoim portfolio. – Nie dalej niż kilka tygodni temu podczas ogłoszenia inwestycji w Renters.pl zapowiadaliśmy kolejne transakcje – mówi Jakub Kuberski, vice president w Enterprise Investors. – Na efekty tych zapowiedzi nie musieliśmy długo czekać, a kolejne transakcje są przed nami. Rozmowy o współpracy są prowadzone nie tylko w kraju, ale także z kilkoma podmiotami w innych państwach naszego regionu. Cieszę się, że firma Renters ma sposobność, by profesjonalizować rynek i upowszechniać standardy uczciwego wynajmu.

Oferta Renters.pl obejmuje działania związane z marketingiem i generowaniem popytu, dynamiczny proces zarządzania cenami przy wsparciu autorskich systemów i algorytmów, obsługę rezerwacji i pobytów gości, a także sprzątanie i konserwację apartamentu. W ciągu trzech lat od założenia, w 2021 roku, firma Renters.pl została pierwszym partnerem sieci Marriott w Polsce i trafiła na 36. miejsce wśród top 50 największych operatorów najmu krótkoterminowego na świecie w globalnym rankingu Top Property Managers. Rok później utrzymała 36 pozycję.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *