Otwarcie Grand Hotelu w Łodzi jeszcze w tym roku?   INWESTYCJE

„Już wkrótce Grand Hotel w Łodzi przyjmie swoich pierwszych gości. Wiele zabytkowych przestrzeni zostało wyremontowanych, modernizacja pozostałych dobiega końca” – informuje Lodz Convention Bureau, zapowiadając, że otwarcie hotelu należącego do braci Likusów planowane jest na III kwartał tego roku. Ale sadząc po udostępnionych zdjęciach pracy we wnętrzach zostało jeszcze sporo.

Fot. Lodz Convention Bureau

Będzie to pierwszy pięciogwiazdowy hotel w Łodzi. Zaoferuje 153 indywidualnie zaprojektowane pokoje i apartamenty, dwie restauracje: wcześniej działającą Malinową o powierzchni 365 m kw. i nową Szóstkę na szóstym piętrze, blisko 200-metrową Grand Cafe oraz strefę SPA &wellness z basenem. Ofertę uzupełni wielofunkcyjna przestrzeń Teatru o powierzchni 408 m kw. z balkonem i foyer, sala Złota o powierzchni 82 m kw. i Cigar Room.

Hotel Grand przez ponad 100 lat był synonimem luksusu i najdroższym hotelem w Łodzi. Po wojnie był własnością Orbisu, który sprzedał go w w 2008 r., a do przekazania nieruchomości doszło pod koniec 2009 r. W 2010 r. rozpocząć się miały generalny remont i rozbudowa. Ostatecznie hotel działał w swoim dotychczasowym kształcie w standardzie trzech gwiazdek przez kolejnych blisko dziesięć lat. Przedstawiciele sieci tłumaczyli, że remont rozpocznie się po zakończeniu inwestycji w hotel Warszawa w historycznym budynku Prudentialu w stolicy. I rzeczywiście, po kilku miesiącach od otwarcia hotelu w Warszawie, które nastąpiło pod koniec 2018 r., Grand Hotel został zamknięty i zaczęły się prace remontowe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *