Elżbieta Nitsze, Belvedere Gourmet Group: Akademia Mistrzów Smaku to unikatowy projekt   PERSONALIA

- Ostatnie dwa, trzy lata – pandemia i jej wszystkie odsłony, początki i rozkręcenie kryzysu gospodarczego, a następnie działania wojenne w tak bliskim sąsiedztwie – ekstremalnie poturbowały branżę HoReCa. Podobnie było we wszystkich dziedzinach edukacji młodzieży. A tam, gdzie przygotowanie zawodowe i praktyki są szczególnie ważne, ten czas miał podwójnie negatywny oddźwięk. To jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się podjąć pełną wyzwań inicjatywę organizacji Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere, która wśród młodej kadry ma zadbać o doskonalenie zawodowe oraz odbudowę prestiżu zawodu gastronoma - mówi w najnowszym wydaniu czasopisma "Restauracja" Elżbieta Nitsze, prezes zarządu i dyrektor generalna Belvedere Gourmet Group.

We współpracy ze szkołami zawodowymi i uczelniami wyższymi, ogólnopolskimi i regionalnymi organizacjami branżowymi oraz przedstawicielami biznesu zdecydowaliśmy się rozpocząć projekt Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. W każdej rocznej edycji akademii będziemy szukać młodych ludzi z pasją, aby uczyć ich zawodu z najlepszymi trenerami kulinarnymi - wyjaśnia Nitsze.

Jak dodaje szefowa Belvedere: - Opinie o pokoleniu Z nie są optymistyczne, jednakże my chcielibyśmy zakwestionować powielane stereotypy na bazie pracy z młodymi ludźmi i zdobytych dzięki temu doświadczeń. Każda osoba współpracująca z nami przy projekcie podpisałaby się pod zdaniem, że mamy szansę edukować i pracować z ponadprzeciętnie zdolnymi młodymi ludźmi, którzy angażują się nie w 100, ale w 200 proc. Są kreatywni, mają już dużą wiedzę, a i tak dalej chłoną i czerpią pełnymi garściami, z tego co, im oferujemy. Zauważamy, że często mają inne podejście do tematu. Dzięki temu powstaje synergia, oni uczą się od nas, a my możemy czerpać od nich.

Cała rozmowa w najnowszym wydaniu dwumiesięcznika "Restauracja"


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *