WARSZAWA: ruszyła budowa hotelu Puro

Rozpoczęła się budowa drugiego hotelu sieci Puro w stolicy ze 192 pokojami przy ul. Canaletta w sąsiedztwie pl. Teatralnego. Otwarcie planowane jest w IV kwartale przyszłego roku. Kolejnym projektem ma być hotel w Budapeszcie.

Siedmiopiętrowy hotel z dwiema kondygnacjami podziemnymi, gdzie znajdzie się parking, będzie miał 5,9 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Stan surowy otwarty budowa osiągnąć ma do końca roku. Hotel zaoferuje m.in. część konferencyjną, restaurację, sky bar, SPA i siłownię. Zaprojektowany został przez biuro Kikowski Architekci, a wnętrza przez duńską pracownię GamFratesi.

Powstaje na działce kupionej dwa lata temu od spółki Strabag, która wcześniej uzyskała pozwolenie na budowę. Kontrakt na budowę konstrukcji hotelu realizuje Totalbud. – Budowa jest trudna pod względem organizacyjnym i logistycznym, ponieważ pracujemy w ścisłym centrum na bardzo małej i wąskiej ulicy, której w żaden sposób nie możemy zablokować. W tych warunkach brakuje miejsca choćby na składowanie różnych materiałów budowlanych.

Czynimy jednak wszystko, aby nie dezorganizować ruchu i życia okolicznym instytucjom i mieszkańcom – mówi Tomasz Pawlak, kierownik kontraktu z Totalbudu. Sieć Puro otworzyła swój pierwszy hotel w Warszawie ze 149 pokojami w 2019 r. Jeszcze w 2016 r. kupiła też działkę pod kolejny z 350 pokojami przy ul. Waliców, a w 2021 r. następną w ścisłym centrum, przy ul. Mariańskiej w sąsiedztwie ronda ONZ, gdzie powstać ma 105-metrowy budynek z ponad 200 pokojami i basenem na dachu, zaprojektowany przez JEMS Architekci.

W 2019 r. rozpoczęła budowę hotelu w Katowicach, ale została ona wstrzymana po wybuchu pandemii i w tym roku Puro nie planuje jej wznowienia, podobnie jak rozpoczęcia budowy kolejnego hotelu we Wrocławiu, pod który kupiono działkę w 2019 r. Przy okazji informacji o rozpoczęciu budowy hotelu przy ul. Canaletta Przemysław Wieczorek, prezes Puro Hotels Development, napisał w serwisie LinkedIn: „Sezon otwarć nowych projektów Puro.

Następne przystanki za granicą”. Pod koniec 2021 r. kupiono działkę pod hotel w ścisłym centrum Budapesztu. Obecnie pod marką Puro działa siedem hoteli – w Warszawie, Krakowie (dwa), Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, łącznie z blisko 1,1 tys. pokoi. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *