Louvre Hotels Group z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę promuje standardy ochrony dzieci w hotelach

Sieć Louvre Hotels Group przyjęła zaproszenie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę do współpracy przy opracowaniu procedur mających na celu przeciwdziałanie zjawisku wykorzystywania przez przestępców obiektów hotelowych do krzywdzenia dzieci. Akcja jest częścią inicjatywy na rzecz wzmocnienia prawnej ochrony najmłodszych, a przygotowany dokument wraz z programem szkoleń stanowi podstawę uniwersalnych standardów, które powinny znaleźć zastosowanie we wszystkich hotelach w Polsce.

Na całym świecie, również w Polsce, dzieci padają ofiarami przestępstw tego rodzaju także w kontekście podróży i turystyki. Sprawcy szukają miejsc, które zapewnią im poczucie anonimowości i odosobnienia. Dlatego dzieci narażone są na krzywdę w hotelach i innych obiektach turystycznych oferujących wynajem pokoi. Skuteczne przeciwdziałanie temu zjawisku wymaga zaangażowania całej branży w celu przyjęcia jednolitych standardów ochrony dzieci. Temu właśnie inicjatywa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która przy wsparciu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego wypracowała wzór procedur, które mogą zostać zaadaptowane przez hotele i inne obiekty noclegowe w całej Polsce. Dokument został przedłożony do konsultacji liderom branży. Aleksander Laskowski, zastępca dyrektora hotelu Campanile Bydgoszcz.

– Wrażliwość załogi hotelowej odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu krzywdzie dzieci. Zawsze uczulamy naszych pracowników, by w kontakcie z gośćmi zachowywali czujność i reagowali, jeśli tylko zaobserwują niepokojące sygnały – mówi Tomasz Krekora, dyrektor hotelu Campanile Kraków. – Wiemy jednak, że to trudne zadanie. Wymaga odpowiedniej wiedzy i dużej odwagi. Dlatego chcemy podjąć odpowiednie zobowiązania na poziomie całej naszej sieci i wyposażyć naszych pracowników w konkretne narzędzia w postaci procedur i scenariuszy postępowania oraz przeszkolić ich w skutecznym stosowaniu tych narzędzi, które, jak wierzymy, wkrótce staną się uniwersalnym standardem dla branży hotelarskiej w naszym kraju

Nowe procedury ochrony dzieci w Louvre Hotels Group przygotowane na podstawie wzoru Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zostały poddane dalszym dyskusjom na poziomie całej grupy i poszczególnych zespołów hotelowych, a pracownicy wzięli udział przeprowadzonym przez Fundację webinarze, który wprowadził ich w temat i przygotował do stosowania nowych zasad w praktyce.

– Mamy nadzieję, że inicjatywa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przerodzi się w ogólnopolski ruch, w który włączą się wszyscy aktorzy w branży, wprowadzając w swoich obiektach procedury oparte na uniwersalnym wzorze – dodaje Aleksander Laskowski, zastępca dyrektora hotelu Campanile Bydgoszcz. – Liczymy też na sukces starań Fundacji o zmiany w prawie, które dostarczą wszystkim hotelarzom narzędzi do skutecznego egzekwowania najwyższych standardów ochrony najmłodszych gości.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *