Mercure Białystok z nagrodą LIV Hospitality Design Awards

Otwarty w ubiegłym roku Mercure Białystok zdobył główną nagrodę w kategorii Interior Design Hotel – Midscale & Lifestyle w konkursie LIV Hospitality Design Awards. To międzynarodowy konkurs wnętrzarski i architektoniczny dla branży hotelowej, w którym każdego roku jury złożone z architektów, projektantów i deweloperów wyróżnia najciekawsze przestrzenie hotelowe oraz gastronomiczne. W tym roku odbyła się trzecia edycja wydarzenia.  

W konkursie brało udział 450 obiektów z 53 krajów. Złożone z 41 profesjonalistów jury w procesie wielorundowych głosowań wyłoniło zwycięskie projekty w kategoriach wnętrz hotelowych i gastronomicznych, które kształtują wiodące trendy w globalnej branży hotelarskich. Projekt przestrzeni wspólnych hotelu Mercure Białystok przygotowany został przez zespół studia MIXD pod kierunkiem Piotra Kalinowskiego,

Wyróżnienie wnętrz Mercure Białystok przez jury LIV Hospitality Design Awards to dla nas nie tylko wielki zaszczyt, lecz także dowód, że wybraliśmy słuszny kierunek dla wystroju hotelu mówi Małgorzata Kalinowska-Klimek, Vice President Franchise Operation Eastern Europe. Powierzając projekt konceptu wnętrz studiu MIXD, chcieliśmy wykorzystać potencjał filozofii marki Mercure do maksimum, łącząc zamiłowanie do lokalności z nowoczesnością. Naszym celem było stworzenie wnętrz czerpiących z kulturowego i naturalnego piękna regionu przy zachowaniu funkcjonalności i komfortu. Cieszymy się, że nasze pomysły znalazły aprobatę gości, a także ekspertów z całego świata, co doskonale oddaje nagroda LIV Hospitality Design Awards .

Źródło inspiracji dla wystroju hotelu Mercure Białystok stanowiła dzika przyroda Podlasia, z Puszczą Białowieską i Biebrzańskim Parkiem Narodowym na czele – od dominujących barw zieleni przez grę świateł i cieni naśladujących leśne prześwity i lustro imitujące meandry Biebrzy aż po niekonwencjonalnie podwieszoną pod sufitem restauracji figurę majestatycznego żubra. Wnętrza łączą też elementy czerpane z lokalnego dziedzictwa kulturowego. Jak opisuje je Accor: „monumentalny barok pałacu Branickich, różnorodność architektoniczna okolicznych synagog, cerkwi i kościołów, orientalne wpływy i zabytki sztuki ludowej – elegancja, eklektyzm i tajemnica spotykają się w hotelowych przestrzeniach z naturą, by stworzyć organiczną całość zaprojektowaną z myślą o biznesie i wypoczynku na światowym poziomie”.

4-gwiazdkowy Mercure Białystok oferuje 92 pokoje, restaurację, bar, strefę fitness, przestrzeń konferencyjno-bankietową o powierzchni 200 m kw. oraz zewnętrzy i podziemny parking.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *