KATOWICE: testowy pokój Qubus Hotelu gotowy

Na początku marca w podziemiach Qubus Hotel Głogów zakończyła się budowa prototypowego pokoju Qubus Hotel Katowice. Sieć deklaruje otwarcie katowickiego obiektu z 97 pokojami na koniec 2023 r. Obecnie prace budowlane, wznowione od poziomu „0” pod koniec ub.r., osiągnęły już stan surowy otwarty.

WGłogowie powstał rzeczywistej wielkości prototyp pokoju, który jest odwzorowaniem docelowego pomieszczenia w hotelu w Katowicach. – Naszym celem przy budowie pokoju testowego jest sprawdzenie wszystkich zaprojektowanych tam elementów.

Chcemy mieć pewność, że wszystkie meble, dodatki, przestrzenie czy nawet kolorystyka i oświetlenie, które w nim zaprojektowaliśmy, będą w pełni użyteczne i komfortowe dla naszych przyszłych gości – mówi Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny sieci Qubus Hotel. – Teraz specjaliści Qubus Hotel z różnych działów sprawdzają każdy szczegół: wygodę łóżek, funkcjonalność oświetlenia, ergonomiczność mebli, trwałość użytych materiałów, przestrzeń w łazience.

Zgłoszone przez pracowników uwagi pomogą wprowadzić odpowiednie zmiany i udoskonalenia jeszcze przed zakończeniem budowy. Projekt wnętrz jest dziełem studia MIXD. – Projekt pokoju jest połączeniem minimalizmu z elementami polskiego designu. Zależało nam na podkreśleniu polskich korzeni sieci Qubus oraz nawiązaniu do lokalizacji, dlatego w pokoju znajdziemy m.in. ilustracje polskich artystów czy meble polskich firm, takich jak Fameg i Noo.ma – opisuje Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.

Wszystkie pokoje wyposażone zostaną m.in. w klimatyzację i 55-calowe telewizory z opcją smart TV, a okna wychodzące na ulicę będą specjalnie wyciszone. – Pokój charakteryzują wysokiej jakości materiały, m.in. fornir dębowy czy wełniana wykładzina, które są zestawione z surowymi wykończeniami żelbetonowymi – mówi Joanna Mazurek, associate design direction MIXD. – Duży nacisk położyliśmy na ergonomię, stąd charakterystyczne ścięcia i kształty mebli, dzięki czemu wnętrze nabrało dynamizmu.

Pokój zwraca również uwagę swoim przemyślanym oświetleniem, ciepła barwa światła sprawia, że jest bardzo przytulnie, a dzięki różnym scenom oświetleniowym goście będą mogli sami kreować atmosferę. Dla uzyskania eleganckiego, stonowanego efektu SPA, łazienka jest wyłożona płytkami z efektem kamienia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *