Częstochowa : w tym roku ruszyć ma hotel Park 17

Jeszcze w tym roku w zabytkowej kamienicy z dobudowaną nową częścią otwarty ma zostać hotel Park 17 z 48 pokojami i czterema ponad 100-metrowymi apartamentami oraz restauracją, SPA i częścią konferencyjną.

Hotel zlokalizowany będzie w kamienicy z początku XIX wieku w pobliżu klasztoru na Jasnej Górze u zbiegu ul. św. Barbary i św. Kazimierza. Na jej tyłach dobudowane zostały dwie oficyny ze strefą wejściową do hotelu, recepcją i holem. W starej części na piętrze znajdą się apartamenty, na parterze restauracja, sala balowa i konferencyjna, a w piwnicy z odnowionymi ceglanymi stropami kilkusetmetrowe SPA. Hotel zaoferuje też duży parking dla samochodów osobowych i autobusów. Projekt przygotowała częstochowska pracownia Anta Architekci.

Pierwsze informacje o planach stworzenia hotelu w nieużytkowanej od wielu lat i popadającej w ruinę kamienicy pojawiły się 10 lat temu, a otwarcie zapowiadane było na 2016 r. W 2017 r. współwłaścicielka obiektu Alina Chajdas przyznała w lokalnej „Gazecie Wyborczej”, że wykonana została dopiero jedna trzecia planu, bo przedsięwzięcie okazało się bardziej skomplikowane i kosztowne.

Zapowiedziała otwarcie za dwa-trzy lata. Prace ruszyły i hotel ostatecznie otwarty miał być w 2020 r., ale z kolei te plany pokrzyżował wybuch pandemii. Teraz prace są już na ukończeniu, a otwarcie zapowiadane jest na drugą połowę roku. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

5 komentarzy do “Częstochowa : w tym roku ruszyć ma hotel Park 17

  1. Hotel jest super, przemiła recepcja jak i cała załogo hotelu.
    Miałam przyjemność gościć w pokoju premium z balkonikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *