Finał XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w kwietniu

34 uczniów wyłonionych spośród ponad 3,5 tys., którzy przystąpili do etapu szkolnego, powalczy od 12 do 14 kwietnia o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej w finale XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Etap centralny składa się z testu z wiedzy hotelarskiej oraz zawodów praktycznych w Rezydencji Sowa.

Wydarzeniem towarzyszącym jest I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Turystyka odpowiedzialna”, nawiązująca do tematu przewodniego olimpiady. Tegoroczna olimpiada organizowana jest we współpracy z przedstawicielami branży hotelarskiej, takimi jak Arche Cukrownia Żnin, Cukiernia i Rezydencja Sowa, City Hotel, Focus Hotel Premium, Karczma Rzym i Dwór Hulanka oraz Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT.

Honorowy patronat nad etapem centralnym XIV edycji olimpiady objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, prezes POT, IGHP, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, prezydent Bydgoszczy oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. „Hotelarz” jest patronem medialnym całego wydarzenia. Olimpiada jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, a laureaci i finaliści zwolnieni będą z części pisemnej egzaminu zawodowego. W etapie pierwszym – szkolnym, który przeprowadzony był w jednostkach macierzystych do 15 października, wzięło udział 3525 uczniów ze 168 szkół ponadpodstawowych.

Do drugiego etapu – okręgowego, który odbył się 4 stycznia w 12 miastach, zakwalifikowało się po dwóch najlepszych uczniów danej szkoły. Teraz przyszedł czas na finał, do którego zakwalifikowało się 34 uczestników z najwyższą punktacją w eliminacjach okręgowych. Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej stawia sobie za cel rozwijanie u uczniów szkół ponadpodstawowych kreatywności i doskonalenia umiejętności w zakresie obsługi klienta na różnych stanowiskach pracy hotelarza. Ma już czternastoletnią historię i status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

We wszystkich edycjach w etapie szkolnym wzięło udział około 42 tys. uczniów z ponad 2,3 tys. szkół. Od lat zauważalny jest wzrost zainteresowania szkół i uczniów przejawiający się rosnącą liczbą zgłoszeń, a tegoroczna edycja cieszy się wśród nich rekordowym zainteresowaniem. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *