Personalia

Maciej Knyrek dyrektorem Mercure Szczyrk Resort

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor Park Inn by Radisson w Poznaniu, został dyrektorem generalnym powstającego w Szczyrku hotelu Mercure Resort z 447 pokojami, którym zarządza Hotel Professionals Management Group. Maciej Knyrek z hotelarstwem związany jest od 1992 r. Karierę zaczynał w Szczecinie w hotelu Radisson SAS. W 2000 r. rozpoczął pracę jako resident manager w zespole uruchamiającym Holiday Inn we Wrocławiu, gdzie rok później objął stanowisko dyrektora generalnego. W 2009 r. odpowiadał za zmianę marki hotelu na Scandic.

W 2014 r. podjął się współpracy z inwestorem przy budowie 60-pokojowego hotelu Best Western Plus w Brzegu, któremu doradzała firma Hotel Professionals. W 2015 r. objął stanowisko dyrektora generalnego powstającego we Wrocławiu pierwszego w Polsce hotelu pod marką AC Hotel by Marriott.

W latach 2017-2019 był dyrektorem regionalnym IGHP na Dolnym Śląsku. W 2019 r. w imieniu firmy Hotel Professionals Management Group przygotowywał do otwarcia aparthotel Molo Park w Mielnie, a w latach 2019-2021 przygotowywał do wprowadzenia na rynek kompleks Courtyard by Marriott – Moxy w Szczecinie. W połowie 2021 r. został dyrektorem generalnym 166-pokojowego Park Inn by Radisson Poznań.

Piotr Ignaszak dyrektorem Hilton Garden Inn Kraków Airport

Związany z hotelem Hilton Garden Inn Kraków Airport od fazy pre-openingu w 2014 r., ostatnio jako rooms division manager, Piotr Ignaszak został jego dyrektorem generalnym. Zastąpił Kaję Wachowską, zarządzającą hotelem przez ostatnie cztery lata, która podjęła decyzję zmianie i przejściu do branży IT, o czym więcej pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Hotelarza”.

Krzysztof Ignaszak zaczynał pracę w zespole pre-openingowym Hilton Garden Inn Kraków Airport jako guest service agent, następnie przeszedł przez stanowiska front office supervisor, deputy front office manager, front office manager, a w 2018 r. został rooms divison managerem, był też jednocześnie inspektorem ochrony danych osobowych w hotelu.

Na obecne stanowisko został wyłoniony przez spółkę Kraków Airport Hotel, właściciela hotelu, w konkursie, w którym wzięło udział ponad 100 kandydatów. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie obecnie prowadzi też zajęcia z zakresu hotelarstwa. •

Maciej Lipnicki dyrektorem Elements Hotel & Spa w Świeradowie

Maciej Lipnicki awansował na stanowisko dyrektora generalnego Elements Hotel & Spa w Świeradowie-Zdroju z 291 pokojami, otwartego latem ub.r. Z branżą związany jest od blisko 15 lat. Zaczynał w Hotel & Medi Spa Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju jako barman, a następnie bar manager. W tym samym mieście pracował potem w Hotel & Medical Spa Malinowy Dwór i Cottonina Villa & Mineral Spa Resort.

W 2013 r. trafił do kameralnego 5-gwiazdkowego Grape Hotel & Restaurant we Wrocławiu, gdzie doszedł do stanowiska F&B managera. W 2017 r. objął stanowisko general manager of restaurants w Marriotcie Warszawa, gdzie zarządzał sześcioma punktami gastronomicznymi w hotelu.

Po półtora roku przeszedł do przygotowywanego do otwarcia 5-gwiazdkowego kompleksu Green Mountain w Karpaczu sieci Górskie Resorty na stanowisko zostając F&B managera. Jesienią 2021 r. w kolejnym przygotowywanym do otwarcia obiekcie Górskich Resortów – Elements Hotel & Spa został dyrektorem gastronomii, latem 2022 r. – dyrektorem operacyjnym, a teraz dyrektorem generalnym.

Arkadiusz Labudda dyrektorem Number One by Grano

Arkadiusz Labudda, który ostatnio wprowadzał na rynek hotel Belmonte w Krynicy-Zdroju, został nowym dyrektorem hotelu Number One na Wyspie Spichrzów w Gdańsku sieci Grano Hotels. Za cel stawia sobie stworzenie najlepszego hotelu rodzinno-sportowego w Gdańsku.

Arkadiusz Labudda ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Od 2004 r. był odpowiedzialny za projekt budowy Domu Zdrojowego firmy deweloperskiej Inpro, a po otwarciu został jego dyrektorem generalnym. Był też zaangażowany w otwarcie hotelu Oliwskiego w Gdańsku w 2008 r., wybudowanego przez Inpro.

W 2020 r. wprowadzał na rynek hotel Grano na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, firmy deweloperskiej Dekpol. W 2021 r. został dyrektorem przygotowywanego do otwarcia 5-gwiazdkowego hotelu Belmonte w Krynicy-Zdroju, który ruszył w kwietniu ub.r. Obecne przedsięwzięcie to 172-pokojowy hotel Number One by Grano otwarty w 2017 r. przez Dekpol. •

Małgorzata Morek awansuje w strukturach Hiltona

Małgorzata Morek awansowała na stanowisko starszego dyrektora (senior director) odpowiedzialnego za obszar Europy Środkowej i Wschodniej w sieci Hilton, z którą związana jest od 2017 r., kiedy rozpoczęła pracę na stanowisku dyrektora ds. rozwoju na Polskę i Europę Wschodnią.

Wcześniej przez 20 lat związana była z Grupą Orbis. Zdobywała doświadczenie w działach sprzedaży, operacji i rozwoju, dochodząc do stanowiska dyrektora ds. rozwoju franczyzy Grupy Orbis – ówczesnego wyłącznego partnera AccorHotels Group w Europie Wschodniej, które sprawowała przez pięć lat. Karierę hotelarską zaczynała w hotelach.

W 2013 r. „Hotelarz” przyznał jej tytuł Człowieka Roku Polskiego Hotelarstwa. Karierę w hotelarstwie zaczynała w latach 90. od pracy w hotelach sieci IHG w Chicago, gdzie studiowała też zarządzanie na University of Illinois.

Magdalena Mucha dyrektor regionalną

IGHP na Pomorzu Dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w woj. pomorskim została Magdalena Mucha, dyrektor generalna hotelu Hilton Gdańsk od pre-openingu w 2009 r. W IGHP zastąpiła Stanisława Wilgockiego – wieloletniego dyrektora hotelu Mercure Gdańsk Posejdon – który pełnił funkcję dyrektora regionalnego od stworzenia jej w strukturach izby w 2016 r., a w tym roku przeszedł na emeryturę. Magdalena Mucha posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej.

Zaczynała w 1991 r. od recepcji w 4-gwiazdkowym hotelu Elzam w Elblągu, gdzie awansowała na stanowisko dyrektora pionu hotelowego. W 1998 r. rozpoczęła pracę w hotelu Holiday Inn w Gdańsku na stanowisku kierownika pięter, a następnie objęła funkcję zastępcy dyrektora hotelu. W 2009 r. uczestniczyła w zmianie marki hotelu z Holiday Inn na Scandic, wprowadzając standardy tej skandynawskiej marki na rynek trójmiejski. Po 11 latach pracy w gdańskim obiekcie otrzymała propozycję prowadzenia 5-gwiazdkowego hotelu Hilton Gdańsk i zarządza nim od 2009 r. jako dyrektor generalny.

W 2014 r. w konkursie „Hotelarza” i Horwath HTL wybrana została Hotelarzem Roku 2014 w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego. Od lat jest wykładowcą Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Od 2021 r. jest członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Jest absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku organizacja usług turystyczno-hotelarskich oraz studiów podyplomowych na Politechnice Gdańskiej. •

Aneta Wodyk prezesem PHH Hotele

Rada nadzorcza spółki PHH Hotele, należącej do Grupy Kapitałowej Polski Holding Hotelowy, powierzyła funkcję prezesa zarządu Anecie Wodyk, która ostatnio związana była z Polskim Holdingiem Nieruchomości, gdzie odpowiadała za projekty hotelowe, a wcześniej z CFI Holding. PHH Hotele skupia obiekty, które należały wcześniej do sieci Hotele AMW, a obecnie przechodzą remonty generalne i część działała będzie pod markami globalnymi.

Aneta Włodyk ma 27 lat doświadczenia w branży – zaczynała od pracy recepcjonistki, a doszła do stanowiska dyrektora hotelu. Doświadczenie zawodowe zdobywała przy organizacji Centrum Konferencyjnego Falenty w podwarszawskim Raszynie. Zaangażowana była także w projekty niezależnych hoteli, m.in. Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym i Warsaw Plaza Hotel. W 2014 r. rozpoczęła generalny remont Centrum Konferencyjnego Falenty, przeprowadzając go także przez proces rebrandingu pod Green Garden Hotel. Równolegle piastowała stanowisko dyrektora generalnego 4-gwiazdkowego Warsaw Plaza Hotel. 0D 2015 r. do 2019 r. była członkiem rady nadzorczej CFI Holding, posiadającej w swoim portfolio kilkanaście hoteli i obiektów hotelowych. Ostatnio, od kwietnia 2021 r. do marca 2023 r., związana z Polskim Holdingiem Nieruchomości, gdzie odpowiadała za projekty hotelowe i nadzór operacyjny m.in. nad działalnością Regent Warsaw Hotel. Jest absolwentką Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł MBA. W PHH Hotele zastąpiła Urszulę Bąkowską-Morawską, która pełniła funkcję prezesa od maja ub.r., a poprzednio była wiceprezesem zarządu spółki Interferie, włączonej w struktury PHH w marcu 2022 r. PHH Hotele skupia 12 obiektów należących wcześniej do Agencji Mienia Wojskowego, działających na rynku jako sieć Hotele AMW.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *