Wznowiono prace przy Radisson Red w Krakowie   INWESTYCJE

Firma budowlana Re-Bau została wybrana do dokończenia hotelu Radisson Red z 229 pokojami w krakowskim kompleksie Unity Centre. Odpowiedzialna jest za projekt wykonawczy i realizacje prac wykończeniowych oraz dostawę całego wyposażenia hotelu. Hotel ruszyć ma w przyszłym roku.

Fot. Re-Bau

Umowa na otwarcie hotelu przy rondzie Mogilskim w kompleksie biznesowym z 27-kondygnacyjnym Unity Tower, który powstać miał w ramach przebudowy słynnego w Krakowie „Szkieletora” (jego budowa zaczęła się – i stanęła – w latach 70.) podpisana została jeszcze w 2017 r.  Jego inwestorem jest spółka Treimorfa Project, której udziałowcami są obecnie fundusz należący do grupy ubezpieczeniowej Uniqua oraz krakowska firma GD&K Group, zaś autorem projektu kompleksu krakowskie biuro DDJM.

Otwarcie Radissona Red zarządzanego przez sieć w jednym czterech nowych budynków wokół 102-metrowego Unity Tower (dwa z funkcjami biurowymi, jeden hotelowy i jeden z apartamentami) zapowiadane było na jesień 2019 r. Miał to być pierwszy w Polsce hotel pod tą marką stworzoną w 2014 r. pod kątem generacji milenialsów. Ostatecznie budowa kompleksu, którego generalnym wykonawca był Strabag, zakończyła się już w trakcie pandemii w 2020 r., ale nadal większość powierzchni w Unity Tower nie została wynajęta, a reszta budynków pozostała w stanie surowym zamkniętym.  W ub.r. sieć Radisson ogłosiła, że chce też w sąsiednim budynku uruchomić swój pierwszy produkt pod marką Radisson Serviced Apartments z 46 apartamentami, recepcją, salą śniadaniową i pralnią.

Fot. Unity Center

W tym roku krakowski Re-Bau poinformował, że rozpoczyna realizację hotelu Radisson Red, który będzie oferował 229 pokoi oraz sześć sal konferencyjnych, restaurację i fitness, a centralnym punktem hotelu będzie lobby z wewnętrznym atrium biegnącym przez całą wysokość 9-piętrowego budynku, w którym znajdą się trzy panoramiczne windy. „Jesteśmy odpowiedzialni zarówno za projekt wykonawczy i realizacje prac wykończeniowych, jak również dostawę całego wyposażenia hotelu” – ogłosił Re-Bau.

Pierwszy w Polsce obiekt pod marką Radisson Red otwarty został w ub.r. na Wyspie Spichrzów w Gdańsku z 30 pokojami i apartamentami w zrekonstruowanym spichlerzu bez dodatkowych funkcji hotelowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *