W Krakowie ruszy Handwritten Collection sieci Accor   INWESTYCJE

Accor ogłosił debiut w Polsce niedawno stworzonej marki Handwritten Collection, pod którą działał będzie w Krakowie 4-gwiazdkowy hotel z 44 pokojami w kamienicy przy ul. Królewskiej. Otwarty ma zostać latem, a zarządzać nim będzie firma PI Apartamenty & Hotele.

Umowa franczyzowa podpisana została między grupą Accor a spółką Alventa Invest. – Podpisanie umowy na pierwszy hotel nowej marki Handwritten Collection to ważny krok w rozbudowie oferty Accor nie tylko w Krakowie, który cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata, ale i portfolio naszej sieci w Polsce – mówi Jacek Stasikowski, development director Accor Poland. – Nowy hotel dzięki współczesnej elegancji architektonicznej 100-letniej kamienicy i okazałym wnętrzom bezbłędnie wpisuje się w charakter marki Handwritten Collection. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi partnerami stworzymy niepowtarzalne miejsce  

The Crown Kraków Handwritten Collection, bo tak będzie brzmiała cała nazwa, mieści się w narożnej kamienicy z 1923 roku, zainspirowanej okresem art deco. Nowy hotel od samego progu ma przenieść gości w świat tej epoki - która kojarzy się z wytwornością, elegancją i szykiem - poprzez dzieła sztuki oraz niszowe alkohole i cygara. Do dyspozycji gości będzie też restauracja, bar &c igar, sala konferencyjna oraz strefa fitness. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zrewitalizować tę wyjątkową kamienicę i tchnąć w nią nowego ducha. Zachowując szacunek do historycznej formy budynku dodaliśmy współczesną elegancję, łącząc tym samym przeszłość z teraźniejszością. Zadbaliśmy o każdy detal i szlachetność materiałów, nie zapominając jednocześnie o użytecznej stronie obiektu – mówi Wiesław Hałucha prezes zarządu Alventa Invest.

PI Apartamenty & Hotele zarządza już w Krakowie trzema hotelami: AC by Marriott, Garamond Tribute Portfolio i 1891 Garni oraz obiektem hotelowym The Bridge Suites. – The Crown to wyjątkowy obiekt łączący w sobie świetny pomysł połączenia stylu art deco w nowoczesnej odsłonie, niebanalne wykończenie, sztukę oraz fantastyczny storytelling – mówi Agnieszka Dąbrowska, prezes zarządu PI Apartamenty&Hotele. – Dla naszych gości stworzyliśmy miejsce o wyjątkowym charakterze, stylowe i przytulne, a zarazem pełne życia i barwnych doświadczeń. Cieszymy się, że dzięki współpracy z grupą Accor nasz obiekt stał się wartościowym uzupełnieniem tak niezwykłej kolekcji

Marka Handwritten Collection wystartowała z początkiem 2023 r. z portfolio obejmującym kilkanaście obiektów i ponad setką kolejnych na różnych etapach negocjacji. Obejmuje wyselekcjonowane hotele zlokalizowane w najmodniejszych destynacjach, które wyróżniać mają się stylem opartym na osobowościach prowadzących je hotelarzy. Charakter Handwritten Collection ma wiązać się z unikalnymi doświadczeniami z pobytu poprzez wyjątkową osobowość gospodarza hotelu, rozmowę i atmosferę prywatnego domu stworzoną w hotelu, do którego zaprasza gości. Zaprojektowano ją z myślą o współpracy zwłaszcza z niezależnymi właścicielami działających już hoteli o dobrze zdefiniowanej tożsamości, którzy chcieliby wznieść swój biznes na wyższy poziom, a zarazem zachować jego charakter i uczynić go jednym ze składników przyszłego sukcesu. Do 2030 roku Accor planuje, by w skład Handwritten Collection wchodziło 250 hoteli na całym świecie. W związku z tym grupa aktywnie poszukuje zlokalizowanych w popularnych destynacjach obiektów o silnie indywidualnym stylu, które mogłyby stanowić wartościowy dodatek do nowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *