Sheraton Poznań patronem Zarządzania hotelarstwem w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii

Wśród specjalności Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu na rok akademicki 2023/2024 pojawiał się kierunek Zarządzanie hotelarstwem pod patronatem Sheraton Poznań Hotel. To połączenie wiedzy specjalistycznej oraz praktyki. Ponadto ta współpraca wpisuje się w nowy projekt rekrutacyjny Marriott International BE.

W ramach nowej specjalności trzyletnich studiów pierwszego stopnia realizowane będą przedmioty związane zarówno z szeroko pojętym zarządzaniem organizacją, jak również ze specyfiką branży hotelarskiej. – Współpraca pomiędzy biznesem i edukacją to kluczowy trend dla rozwoju zawodowego szkolnictwa wyższego. Pragnąc zapewnić jak najwyższy poziom kształcenia i atrakcyjność programu studiów związanych z zarządzaniem w hotelarstwie w naszej uczelni, postanowiliśmy rozpocząć współpracę z najlepszymi w branży – podkreśla Przemysław Wojtysiak, kanclerz WSHiG.

Program studiów został zaprojektowany tak, aby absolwent otrzymał nie tylko wystarczający zakres wiedzy specjalistycznej, ale przede wszystkim odznaczał się umiejętnościami praktycznymi. Studiując na tej specjalności, podczas gościnnych wykładów adepci hotelarstwa będą mieli możliwość uczyć się od specjalistów z dziedzin operacyjności Sheraton Poznań.

– Ta współpraca idealnie odwzorowuje założenia rozpoczętego właśnie przez Marriott International projektu BE. W hotelach naszej sieci miłośnicy branży HoReCa mają okazję rozpocząć swoją podróż, być ważną częścią globalnego zespołu ludzi, którzy podzielają tę pasję i stać się najlepszą wersją siebie poprzez rozwój, który oferujemy (BEGIN, BELONG, BECOME) wyjaśnia Magdalena Eliasz, dyrektor generalna Sheraton Poznan Hotel. – Jako Sheraton Poznań Hotel pochwalimy się przykładami pracowników, którzy zbudowali z nami swoją piękną karierę. Mamy nadzieję, że absolwenci WSHiG także spróbują swoich sił w hotelarstwie i będą się tu rozwijać.

Podczas programu mentoringowego studenci uzyskają pomoc mentora, który poprowadzi ich ścieżkę kariery, ucząc również pracy nad kompetencjami miękkimi wymaganymi na stanowisku lidera w hotelarstwie. Ponadto zgodnie z wieloletnią tradycją uczelni studenci będą mieli możliwość realizacji płatnych praktyk zawodowych za granicą w wybranych hotelach realizowanych przy wsparciu Erasmus +.

Rekrutacja na rok akademicki 2023/2024 trwa do 30 września. Aplikować na specjalność Zarządzanie hotelarstwem pod patronatem Sheratona w Poznaniu można stronie https://www.wshig.pl/Zapisy-online.html.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *