Ruszył Kyriad Karkonosze   OTWARCIA

W Wojcieszycach koło Jeleniej Góry otwarty został 3-gwiazdkowy hotel Kyriad Karkonosze ze 113 pokojami i 400 m kw. powierzchni konferencyjnej, a najbliższych tygodniach otwarty ma być też aquapark o powierzchni 600 m kw. i True Nature Medical SPA. To drugi hotel w Polsce pod tą marką sieci Louvre Hotels Group.

Sprzedawany w systemie condo hotel powstał w przebudowywanym i zmodernizowanym byłym hotelu Jan, który otwarty został w 2003 r., a w 2012 r. uruchomiono przy nim aquapark. Później został zamknięty i wystawiony na sprzedaż. Obecnie operatorem hotelu jest spółka WIK Capital, która zarządza też pierwszym Kyriadem w Polsce, otwartym w ub.r. w Stargardzie koło Szczecina.

Hotel znajduje się na 4-hektarowej działce.  Oferuje pokoje od 20 do 35 m kw. oraz 50-metrowy apartament, wszystkie wyposażone m.in. w materace Hilding i zestawy do parzenia kawy i herbaty. Dysponuje też dwoma salami konferencyjnymi Szrenica i Śnieżka z tarasem i możliwością połączenia o łącznej powierzchni 400 m kw., które znajdują się na poziomie 1, oraz dodatkową salą o powierzchni 70 m kw. na poziomie 0. Na terenie hotelu znajduje się też Chata Grillowa z górskich bali na 100 osób, gdzie można zjeść lokalne specjały z tradycyjnego paleniska. Na terenie parku wokół hotelu znajdują się postacie bohaterów książki C.S Lewisa „Opowieści z Narnii”. W True Nature Medical SPA wykonywane są zabiegi i masaże na kosmetykach lokalnej marki PURITE, oparte w 100 proc. na składnikach roślinnych i mineralnych. Na poziomie -1 zlokalizowana jest siłownia.

Aquapark pod przeszkloną kopułą zaoferuje poza basenem głównym m.in. rwącą rzekę, bicze wodne, jacuzzi dwustopniowe z dyszami, wodospadem z górnego jacuzzi i tunelem z prysznicami, a także aqua bar. Przy hotelu znajduje się parking oraz dwie stacje ładowania samochodów elektrycznych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *