W lipcu rusza Grano Solmarina koło Wyspy Sobieszewskiej…

Na lipoec zapowiadane jest otwarcie Grano Hotelu Solmarina ze 130 pokojami i 15 apartamentami koło gdańskiej Wyspy Sobieszewskiej przy nabrzeżu Martwej Wisły. Zaoferuje m.in. strefę SPA & wellness z basenem i ośmioma gabinetami, dwie sale konferencyjne łącznie na 140 osób, a na dachu restaurację Sea Roof.

Wyspa Sobieszewska jest najbardziej wysuniętą na wschód dzielnicą Gdańska, włączoną w jego granice administracyjne w 1973 r. 10-piętrowy hotel z elewacją przypominającą kształtem rozpostarty żagiel stanowił będzie dominantę inwestycji Sol Marina firmy deweloperskiej Dekpol z ok. 30 niskimi budynkami oferującymi blisko 350 apartamentów i mariną. Inwestycja powstaje w trzech etapach, a pierwszy z 77 apartamentami oddany do użytku został w 2021 r., obecnie na ukończeniu jest drugi ze 127 apartamentami. Grano Solmarina składać się będzie ze 130 pokoi oraz 15 apartamentów w niższych budynkach, wszystkie sprzedawane w systemie condo z podziałem przychodów 50/50 z usług noclegowych, minimalnym czynszem w wysokości 5 proc. rocznie oraz umową dzierżawy na 15 lat.

Właściciele pokoi będą mogli korzystać z 14-dniowego pobytu właścicielskiego. Taki sam model biznesowy funkcjonuje w innych obiektach firmy Dekpol Deweloper z sieci Grano Hotels jak Number One by Grano i hotel Grano na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Ideograf. Standardowe pokoje będą miały 19-20 m kw., executive 24-27 m kw., a Marina Residences 41-67 m kw.

Strefa SPA & wellness, która działać ma też jako day SPA dla mieszkańców Trójmiasta, zaoferuje niewielki basen, sauny, jacuzzi i autorskie zabiegi. Jak informuje hotel, „jako pierwsze SPA w Polsce przygotowaliśmy dla naszych gości możliwość skorzystania podczas masażu także z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych włosów, a dla mężczyzn również brody”.

Hotelowa restauracja z oranżerią specjalizować ma się w stekach i owocach morza, a na dachu budynku apartamentowego zlokalizowany będzie drugi obiekt gastronomiczny Sea Roof. W części konferencyjnej znajdą się dwie sale: Uznam o powierzchni 80 m kw. i Wolin z 54 m kw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *