Wrocławski Mövenpick Grand z ukończoną elewacją. Otwarcie w 2024 r.

Dobiegły końca prace przywracające historyczny kształt elewacji powstającego we Wrocławiu hotelu Mövenpick Grand ze 179 pokojami naprzeciwko Dworca Głównego PKP. Otwarcie planowane jest do końca 2024 r.

Hotel powstał w 1903 r. i należał do najlepszych w mieście. W latach 90. kupiony został podczas prywatyzacji przedsiębiorstwa Odra Tourist przez spółkę należącą do wrocławskiego dewelopera Rafin, wraz z kilkoma innymi hotelami w mieście. Pod koniec lat 90. Grand został zamknięty, a w 2017 r. rozpoczęły się prace przy jego rewitalizacji, które zakończyć się miały w 2021 r., jednak po drodze pojawiły się problemy budowlane.

Ostatecznie wyburzono całość wnętrz i pozostawiono jedynie zewnętrze mury do drugiej kondygnacji. Teraz ukończono odbudowę elewacji z odwzorowanymi detalami historycznymi: płaskorzeźbami, ornamentami, balustradami, sztukateriami oraz wieńczącą narożnik budynku wieżą, która uległa zniszczeniu podczas bombardowań w 1945 r. Mury dwóch pozostawionych z oryginału kondygnacji wyłożone zostały płytami z piaskowca W 2021 r. podpisana została umowa franczyzowa z siecią Accor na markę premium Mövenpick.

W 4-gwiazdkowym hotelu znajdą się m.in. 270 m kw. powierzchni konferencyjnej, duża restauracja o powierzchni 470 m kw. i sky bar oraz parking podziemny. Za projekt rewitalizacji bryły odpowiedzialna jest wrocławska pracownia Greg Architekci, a za wnętrza pracownia MIXD. Po ukończeniu inwestycji w Mövenpick, Rafin rozpocznie budowę kolejnego hotelu we Wrocławiu – pałacu Hatzfeldów na Starym Mieście ze 150 pokojami pod marriottowską marką Autograph Collection. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *