Łódzki Grand Hotel z odnowioną elewacją. Otwarcie w tym roku?

Już wkrótce Grand Hotel w Łodzi przyjmie swoich pierwszych gości. Wiele zabytkowych przestrzeni zostało wyremontowanych, modernizacja pozostałych dobiega końca – informuje Lodz Convention Bureau, zapowiadając, że otwarcie hotelu należącego do braci Likusów planowane jest do końca tego roku. Ale sądząc po udostępnionych zdjęciach, pracy we wnętrzach zostało jeszcze sporo.

Będzie to pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Łodzi. Zaoferować ma 153 indywidualnie zaprojektowane pokoje i apartamenty, dwie restauracje: wcześniej działającą Malinową o powierzchni 365 m kw. i nową Szóstkę na szóstym piętrze, blisko 200-metrową Grand Cafe oraz strefę SPA & wellness z basenem. Ofertę uzupełni wielofunkcyjna przestrzeń teatru o powierzchni 408 m kw. z balkonem i foyer, sala Złota o powierzchni 82 m kw. i Cigar Room.

Budynek hotelu przy ul. Piotrkowskiej powstał w drugiej połowie XIX wieku. Początkowo mieściła się tam fabryka wyrobów wełnianych i bawełnianych Ludwika Meyera, przebudowana w 1888 r. na hotel. Grand przez ponad 100 lat był synonimem luksusu i najdroższym hotelem w Łodzi. Po wojnie należał do Orbisu, który sprzedał go w 2008 r. Holdingowi Liwa braci Likusów, a do przekazania nieruchomości doszło pod koniec 2009 r.

W 2010 r. rozpocząć się miał generalny remont. Ostatecznie hotel działał w swoim dotychczasowym kształcie w standardzie trzech gwiazdek przez kolejne dziesięć lat. Przedstawiciele sieci tłumaczyli, że remont rozpocznie się po zakończeniu inwestycji w hotel Warszawa w historycznym budynku Prudentialu w stolicy. I rzeczywiście, po kilku miesiącach od otwarcia hotelu w Warszawie, które nastąpiło pod koniec 2018 r., Grand Hotel został zamknięty. W tym roku zakończyły się prace przy odnowieniu fasady. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *