Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju rozbudowuje się o 51 apartamentów   INWESTYCJE

Hotel & Medi-SPA Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju z 67 pokojami rozbudowuje się o 51 apartamentów sprzedawanych w systemie second home, który różnić ma się od condo tym, że właściciele mogą korzystać ze swoich lokali w dowolnym terminie. Budowa już się rozpoczęła, a jej ukończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2025 r.

Apartamenty powstaną w odległości 50 m od hotelu otwartego w 2008 r. i rozbudowanego w 2012 r. o kolejnych 26 pokoi, strefę SPA z basenem i część konferencyjną. Jak opisuje inwestor: „Wnętrza urządzone będą w stylu nowoczesnym z zastosowaniem naturalnych materiałów takich jak: kamień, drewno oraz liczne przeszklenia, z uwzględnieniem elementów stylu karkonoskiego zaprojektowane przez prestiżową pracownię architektoniczną Juli Kuśnierz. Każdy z apartamentów wyposażony zostanie w kompletny aneks kuchenny, stylową łazienkę oraz przestrony balkon”.

Goście i właściciele lokali będą mogli korzystać z usług istniejącego hotelu takich jak: strefa SPA & wellness z basenem, restauracja z regionalnymi daniami, cocktail bar czy plac i sala zabaw. Właściciel lokalu będzie miał możliwość zarezerwowania pobytu w systemie second home, czyli w każdym dostępnym terminie, co – jak podkreśla inwestor – „odróżnia go od systemu condo, w którym przeważnie termin pobytu narzucany jest przez Operatora (prawie zawsze w terminach poza sezonem, z mało atrakcyjną pogodą)”. Rozliczenie następowało będzie kwartalne z podziałem przychodów netto 50/50, a „założeniem zarządzającego Apartamentami Biały Kamień jest wypracowanie w przyszłości stopy zwrotu do 10% w skali roku od wartości netto lokalu”. Właściciele lokali oddając apartament w zarządzanie second home otrzymają dostęp do panelu właścicielskiego, umożliwiającego podgląd obłożenia i rentowności używając mobilnej aplikacji.

Większość apartamentów ma od 42 do 73 m kw. i sprzedawane są od 18 do 20 tys. zł netto za m kw. Na najwyższej, piątej kondygnacji znajdą się dwa 117-metrowe penthousy po 24 tys ./ m kw. Apartamenty sprzedawane będą jako lokale użytkowe (23% VAT) z 5-letnią umową o zarządzanie (i możliwością jej przedłużania na kolejne 5 lat).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *