ACCOR: otworzył pierwsze hotele Mövenpick na Węgrzech i w Serbii

Sieć Accor otworzyła pierwsze hotele pod marką Mövenpick na Węgrzech i w Serbii. Obydwa położone są w lokalizacjach resortowych w Szántódzie nad Balatonem (Węgry) i we Vrdniku (Serbia) w największej inwestycji hotelowej w kraju.

5-gwiazdkowy Szántód Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton jest częścią kompleksu BalaLand obejmującego park rozrywki dla rodzin z atrakcjami pod dachem i na świeżym powietrzu. Hotel oferuje 109 pokoi, w tym 46 apartamentów. Każdy z nich wyróżnia się unikatowym motywem zainspirowanym powieścią Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata”.

Strefa SPA wellness oferuje m.in. pięć gabinetów, sauny, kabinę solną, łaźnię i pokój terapii dla par. Pirate Restaurant & Terrace serwuje posiłki inspirowane współczesną kuchnią międzynarodową, lokalnymi specjałami oraz wybranymi daniami sygnowanymi przez Mövenpick. Hotelowy bar Reform Club oferuje gościom podróż do słynnego londyńskiego klubu założonego w XIX wieku, gdzie rozpoczęła się fabuła powieści.

W sąsiednim Family Park BalaLand znajduje się 6 tys. m kw. powierzchni wewnętrznej i jeszcze większy obszar zewnętrzny z parkiem wodnym oraz strefą przygód dla dzieci. – Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick na Węgrzech to prawdziwy kamień milowy dla lokalnej branży hotelarskiej i turystycznej. Bycie pierwszym międzynarodowym 5-gwiazdkowym ośrodkiem nad jeziorem Balaton oznacza dla nas duże wyróżnienie.

Połączenie naszego wystroju z popularną powieścią i karaibskim stylem kolonialnym zapewnia magiczne i niezapomniane wrażenia – mówi Dieter Prachner, dyrektor generalny Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton. Z kolei 4-gwiazdkowy Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme we Vrdniku oferuje 201 pokoi i apartamentów z widokiem na uzdrowisko Vrdnik i pasmo Fruškiej gory na skraju najstarszego parku narodowego w kraju.

Obiekt jest częścią największej inwestycji hotelarskiej w Serbii. – Pierwszy hotel Mövenpick w kraju to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści lokalnej społeczności, wzbogacając ofertę turystyczną o usługi hotelowe na najwyższym poziomie.

Wspaniałe otoczenie Parku Narodowego Fruška gora w połączeniu z imponującą ofertą kulinarną hotelu i nowoczesnymi wnętrzami oraz największym ośrodkiem SPA i centrum konferencyjnym w kraju sprawia, że Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme jest prawdziwym klejnotem krajowej turystyki – mówi Dejan Pejcinovic, dyrektor generalny Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme. Na gości czekają dwie restauracje oraz bary z daniami kuchni serbskiej i międzynarodowej. Hotel proponuje także wyroby Premier Rakija – tradycyjne serbskie sznapsy i piwa rzemieślnicze oraz wybór win z winnic u podnóża Fruškiej gory. Strefa welness oferuje 11 basenów, 12 saun i centrum fitness.

W miesiącach letnich goście mogą korzystać z mieszczącej ponad 1 tys. leżaków, nowo otwartej strefy Thermal Riviera. Dla gości biznesowych przygotowane jest największe centrum konferencyjne w Serbii z salą kongresową na 600 osób oraz 11 salami, które mogą pomieścić tysiąc uczestników.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *