HIT 2023

22 maja w hotelu Renaissance Airport Warszawa odbyła się VI edycja Forum HIT – Hotel Investment Trends Poland & CEE, organizowanego przez „Hotelarza”. To największe wydarzenie w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej poświęcone inwestycjom hotelarskim. W tym roku zgromadziło ok. 450 uczestników, w tym 350 stacjonarnie i 100 online. Wieczorem ogłoszono zwycięzców w konkursie HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku.

Forum HIT to miejsce, w którym spotkają się wszyscy najważniejsi uczestnicy rynku hotelarskiego: inwestorzy i właściciele hoteli, top managerowie sieci hotelowych i operatorów, przedstawiciele banków, funduszy inwestycyjnych, deweloperów, architektów, projektantów wnętrz oraz eksperci z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej, a także dostawcy najlepszych produktów i usług dla hotelarstwa.

W tym gronie podczas pięciu paneli tematycznych dyskutowano o wyzwaniach i perspektywach inwestycji hotelowych, barierach w ich finansowaniu i sposobach, jak je pokonać, segmentacji marek, zmianach w ich pozycjonowaniu i kryteriach, jakimi powinien kierować się inwestor, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla jego inwestycji.

W panelu zatytułowanym Prawda o rynku doradcy hotelarscy i inwestorzy rozmawiali o tym, jaka jest aktualna kondycja rynku z ich punktu widzenia, a ostatni z paneli poświęcony był palącym kwestiom optymalizacji kosztów budowy i funkcjonowania hoteli. Gośćmi specjalnym wydarzenia byli: Mariana Oleksiv, przewodnicząca Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy, która dziękowała polskim hotelarzom za wsparcie dla Ukrainy i Ukraińców oraz podkreślała, że turystyka jest postrzegana jako jeden z głównych motorów odbudowy kraju po wojnie, a ukraiński rząd ma plany wsparcia inwestorów, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który podkreślał, że PFR chętnie wspiera inwestycje w innowacyjne rozwiązania ułatwiające zarządzaniem hotelami, i Aleksander Robinson, dyrektor w firmie analitycznej STR, który przedstawił najnowsze wyniki polskich hoteli i prognozy ich rozwoju.

Tegoroczne Forum HIT wsparła rekordowa liczba 32 partnerów – czołowych firm związanych z rynkiem hotelarskim. Partnerem strategicznym był Polski Holding Hotelowy, a partnerami platynowymi – Marriott International, Zdrojowa Invest & Hotels i Mextra.

Partnerem merytorycznym była firma doradcza Pro Value. – Bardzo wysoka frekwencja i rekordowe zainteresowanie sponsorów naszym forum świadczą o tym, że rynek inwestycji hotelowych, choć obecnie nieco spowolniony, w kolejnych latach czeka dalszy dynamiczny rozwój, a inwestorzy są gotowi do realizowania nowych projektów, kiedy tylko szerzej odblokowane zostanie tradycyjne finansowanie – mówi Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, organizatora wydarzenia. Wieczorem odbyła się gala HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku, podczas której ogłoszono zwycięzców w kategoriach: Inwestor Roku, Inwestycja Roku, Biuro Archi– tektoniczne i Interior Design Studio. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *