Belmonte Hotel powstanie w Wiśle

Po otwarciu w ub.r. hotelu Belmonte z 251 pokojami w Krynicy-Zdroju kolejny, z 240 pokojami, planowany jest w Wiśle. Wcześniej inwestycja funkcjonowała na rynku jako Vista, a inwestorem była spółka Soho Creative Housing z grupy Soho.

Hotel na skarpie nad rzeką Wisłą zaoferować ma m.in. strefę SPA & wellness z basenem infinity, restaurację, lobby bar, kids club i sale konferencyjne. Apartamenty od 25 do 83 m kw. sprzedawane mają być w systemie condo. Sprzedażą zajmowała się spółka condo.pl, która zarządza należącym do grupy Soho hotelem Mercure Szklarska Poręba (zajmowała się też sprzedażą pokoi w hotelu Belmonte w Krynicy-Zdroju).

Niedawno powstała spółka Belmonte Hotel Wisła, należąca do Pawła Ryszkiewicza, do którego należy też Belmonte Hotel w Krynicy-Zdroju. Planuje on też inwestycję w Ustroniu Morskim w kompleks Vela. Posiada 25-letnie doświadczenie inwestycyjne. Od ponad 15 lat jako prezes zarządu odpowiada za realizację inwestycji w nieruchomości.

Przed rozpoczęciem działalności deweloperskiej, przez 10 lat był odpowiedzialny za inwestycje w funduszach Advent International i Bridgepoint Capital. Kierował także działem połączeń i przejęć w departamencie corporate finance Ernst & Young.

Obiekt w Wiśle zaprojektowany został przez wrocławskie Q2 Studio, które wcześniej przygotowało m.in. hotel Crystal Mountain w Wiśle z 491 pokojami i Elements Hotel & Spa w Świeradowie-Zdroju z 291 pokojami (za obydwa pracownia zdobyła tytuł Biura Architektoniczego Roku w konkursie HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku), a także Linea Mare w Pobierowie z 233 pokojami i apartamentami (wszystkie trzy obiekty należą do grupy Górskie Resorty) oraz m.in. Tremonti Ski & Bike Resort w Karpaczu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *