Sheraton Poznań patronem kierunku w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomi

Wśród specjalności Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu na rok akademicki 2023/2024 pojawił się kierunek Zarządzanie hotelarstwem pod patronatem Sheraton Poznań Hotel. To połączenie wiedzy specjalistycznej i praktyki. Współpraca ta wpisuje się w nowy projekt rekrutacyjny Marriott International – BE.

Nowa specjalizacja – trzyletnie studia pierwszego stopnia – obejmie przedmioty związane zarówno z szeroko pojętym zarządzaniem organizacją, jak i ze specyfiką branży hotelarskiej. – Współpraca między biznesem i edukacją to kluczowy trend dla rozwoju zawodowego szkolnictwa wyższego. Pragnąc zapewnić jak najwyższy poziom kształcenia i atrakcyjność programu studiów związanych z zarządzaniem w hotelarstwie w naszej uczelni, postanowiliśmy rozpocząć współpracę z najlepszymi w branży – mówi Przemysław Wojtysiak, kanclerz WSHiG.

Program studiów został zaprojektowany tak, aby absolwent nie tylko otrzymał odpowiedni zakres wiedzy specjalistycznej, ale przede wszystkim nabył umiejętności praktycznych. Studenci będą mieli możliwość uczyć się od specjalistów z Sheraton Poznań. – Ta współpraca idealnie odwzorowuje założenia rozpoczętego właśnie przez Marriott International projektu BE. W hotelach naszej sieci można rozpocząć swoją zawodową podróż, być ważną częścią globalnego zespołu ludzi, którzy podzielają tę pasję, i stać się najlepszą wersją siebie poprzez rozwój, który oferujemy: begin, belong, become – wyjaśnia Magdalena Eliasz, dyrektor generalna Sheraton Poznań. – Jako Sheraton Poznań Hotel pochwalimy się przykładami pracowników, którzy zbudowali z nami swoją piękną karierę. Mamy nadzieję, że absolwenci WSHiG także spróbują swoich sił w hotelarstwie i będą się tu rozwijać. Podczas programu mentoringowego studenci uzyskają pomoc mentora, który poprowadzi ich ścieżkę kariery, ucząc również pracy nad kompetencjami miękkimi wymaganymi na stanowisku lidera w hotelarstwie. Ponadto zgodnie z wieloletnią tradycją uczelni studenci będą mieli możliwość realizacji płatnych praktyk zawodowych za granicą w wybranych hotelach, realizowanych przy wsparciu Erasmus +. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *