AC by Marriott Wrocław z piątą gwiazdką   INWESTYCJE

AC by Marriott Wrocław podwyższył kategorię do pięciu gwiazdek, stając się tym samym pierwszym 5-gwiazdkowym hotelem tej marki na świecie.

Hotel otwarty został w 2017 r. jako pierwszy pod tą marką w Polsce. Mieści się obok Narodowego Forum Muzyki, w XIX-wiecznej kamienicy, która do początku XXI wieku była siedzibą kolejnych banków (we wnętrzach kręcone były m.in. bankowe sceny filmu „80 milionów” z 2011 r.). Dysponuje 91 pokojami, czterema salami konferencyjnymi, Fuego Restaurant & Barem w byłej sali operacyjnej banku oraz winiarnią w skarbcu bankowym, a także wewnętrznym patio. W podziemiu znajduje się strefa SPA & wellness z basenem, jacuzzi, saunami i gabinetami.

– Zdecydowałam się podwyższyć kategorię do pięciu gwiazdek z kilku powodów, po pierwsze od samego początku hotel postrzegany był przez gości jako 5-gwiazdkowy i na takim poziomie świadczymy nasze usługi od sześciu lat – mówi Aneta Jeton-Szotek, dyrektor generalna hotelu. – Po drugie my znacznie przekraczamy minimum wymagane nawet na 5 gwiazdek w wielu obszarach, pod względem gastronomii, udogodnień SPA, gdzie w standardzie wymagane są 2 rodzaje usług, a my mamy aż 5, i funkcjonowania całego obiektu. Zawsze powtarzam, że standard to jest minimum, a my róbmy coś jeszcze ponad standard. Kolejna rzecz, mamy najwyższą cenę w mieście pośród wszystkich hoteli, włącznie z hotelami 5-gwiazdkowymi, co dla gości, którzy nas znają i wiedzą czego mogą oczekiwać jest zrozumiałe, natomiast dla niektórych niestety nie, bo porównują nas z innymi hotelami 4-gwiazdkowymi w mieście i nie wiedzą skąd różnica w cenie.

Jak podkreśla dyrektor generalna hotelu: – Jestem głęboko przekonana że nasz piękny hotel i wspaniały zespół świadczy usługi na najwyższym poziomie, więc zmiana kategorii na 5 gwiazdek to bardziej formalność niż rewolucja.

AC by Marriott jest dziewiątym hotelem 5-gwiazdkowym we Wrocławiu i czwartym pod międzynarodową marką po DoubleTree by Hilton, Radisson Blu i The Bridge MGallery.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *