Pragaleria i Hotel Bellotto po letnim „Spotkaniu ze Sztuką” z grafiką warsztatową

Hotel Bellotto i warszawska Pragaleria po raz drugi otworzyły drzwi do  „Spotkań ze Sztuką”. Tym razem tematem wystawy była „Grafika Warsztatowa - między tradycją a nowoczesnością”. W historycznych wnętrzach pałacu pojawiły się prace polskich artystów-grafików. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z samymi dziełami, rozmowy z ich autorami i zakupu ich dzieł.

Hotel w swojej strategii planował mocniej związać się ze światem artystów malarzy
i kolekcjonerów sztuki. Tak narodziła się idea współpracy z Pragalerią, której efektem są cieszące się coraz większą popularnością wernisaże „Spotkania ze sztuką”, zapoczątkowane kwietniową wystawą surrealistycznego malarstwa polskich artystów. Podczas ostatniej wystawy w hotelowych salach przedstawiono ponad 20 grafik czterech artystów młodego pokolenia: Agnieszki Lech -Bińczyckiej, Eweliny Kołakowskiej, Kacpra Bożka oraz Oskara Gorzkiewicza.

Grafika warsztatowa wyróżnia się skupieniem w rękach artysty całego procesu twórczego od projektu przez wykonanie matrycy do realizacji odbitek, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki. Powstaje metodami tradycyjnymi i jest wynikiem ręcznego przeniesienia rysunku artysty na papier lub inne podłoże. Twórca za każdym razem decyduje o wielu aspektach druku pracy, która z tego powodu staje się jedyna w swoim rodzaju.

Wernisaż przyciągnął postacie ze świata artystów, aktorów, krytyków i biznesu. Nie zabrakło również miłośników sztuk pięknych oraz studentów i absolwentów wydziałów plastycznych. Jesienne Spotkanie ze sztuką w hotelu Bellotto odbędzie się we wrześniu.

Pragaleria to galeria sztuki i dom aukcyjny istniejący od 2015 roku na warszawskiej Pradze. Głównym celem jej działalności jest promowanie współczesnej polskiej sztuki i klasyki designu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *