Udany maj warszawskich i trójmiejskich hoteli PHH – wyniki   WYNIKI RYNKOWE

-W maju 2023 roku warszawskie hotele należące do spółki Polski Holding Hotelowy osiągnęły obłożenie na poziomie 80 proc. Wynik ten, mimo że jest o 8 punktów procentowych niższy niż przed pandemią, pokazuje, że frekwencja w hotelach PHH była o 7 punktów procentowych wyższa niż na warszawskim rynku (73 proc.) - poinformował na portalu LinkedIn Artur Derela, regionalny dyrektor operacyjny w PHH, zarządzający także warszawskim hotelem Renaissance.

Należący do Grupy PHH warszawski hotel Renaissance

- Także cena średnia wypracowana przez hotele PHH w Warszawie była lepsza od konkurencji (blisko 440 zł) i wyniosła 468 zł, co stanowi wzrost o 27 proc. w stosunku do 2019 r., gdy kształtowała się na poziomie 369 zł - mówi Derela. -Wyraźnie wyższa cena średnia osiągnięta w maju 2023 roku spowodowała, że RevPAR wzrósł o 6 proc. - dodaje manager.

Artur Derela

Wyniki hoteli PHH w Trójmieście

Jak wyjaśnia Derela, obiekty w Trójmieście odnotowały obłożenie nieco niższe niż przedpandemiczne, ale również powyżej średniej rynkowej. -Z kolei w obiektach trójmiejskich należących do PHH obłożenie osiągnęło poziom 71 proc. i był o 5 punktów procentowych niższy w stosunku do okresu przed pandemią, gdy wynosił 76 proc. Mimo niższego obłożenia w odniesieniu do 2019 r., obiekty PHH w Trójmieście uplasowały się obecnie powyżej trójmiejskiego rynku. Wypracowana cena średnia była o 8 proc. wyższa niż przed pandemią, co przełożyło się również na wzrost RevPAR vs. 2019 rok - mówi dyrektor operacyjny PHH.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Udany maj warszawskich i trójmiejskich hoteli PHH – wyniki

  1. Wspierajmy polskie hotele i polskie firmy. Im więcej pieniędzy zostanie w kraju, tym lepiej będzie się nam żyło. Każda złotówka wydana w kraju, w polskiej firme, przynajmniej częściowo wraca do budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *