Spór o drogę do hotelu w Kołobrzegu. Ciężarówki zablokowały ulicę   INWESTYCJE

Jak pisaliśmy niedawno, w Kołobrzegu rozpoczęła się budowa 460-pokojowego, 5-gwiazdkowego hotelu Woźniak i jak podaje lokalna prasa, proces ten nie przebiega bez przeszkód. W piątek od rana prowadząca do inwestycji ulica Wschodnia w Kołobrzegu została zablokowana przez ciężarówki inwestora na znak protestu, przeciw decyzji urzędników miasta.

Fot. https://youtu.be/KOndPtZXu3I

Spór dotyczy braku zgody na wjazd na część ulicy Wschodniej pojazdami powyżej 3,5 tony. Urząd wyznaczył inny objazd i zaproponował wybudowanie drogi technicznej od strony Morawskiego, ale inwestor miał się nie zgodzić i zorganizować protest polegający na zablokowaniu ruchu ciężarówkami. Ulica Wschodnia jest także drogą dojazdową do kilku innych nadmorskich, kołobrzeskich ośrodków i hoteli.

Według magistratu deweloper miał możliwość wykonania sobie drogi technicznej w wyznaczonym przez urzędników miejscu, ale tego nie zrobił. Zamiast tego domaga się zezwolenia na ponadnormatywne użytkowanie fragmentu ul. Wschodniej.

Jak przekazała dziennikarzom Ewa Pełechata, zastępca prezydenta miasta Kołobrzegu ds. gospodarczych, nie ma zgody miasta, aby betoniarki i ciężarówki rozjechały nowo wyremontowaną drogę tylko dlatego, że ktoś tak chce. -Był czas, żeby takie rzeczy uzgodnić, omówić, ale tego nie załatwia się ot tak sobie - powiedziała Pełechata.

Policja po godzinie 15.00 odholowała pojazdy na koszt właściciela, nałożyła mandaty na kierowców i udrożniła ruch w tym miejscu. Jak informuje jednak "Kurier Szczeciński", przedsiębiorca prowadzący protest zapowiedział, że gotów jest blokować ulicę kolejnymi swoimi samochodami, aż do skutku. 

Przypomnijmy, że hotel powstaje między dwoma 5-gwiazdkowymi kompleksami Zdrojowej Invest: Marine & Ultra Marine i Diune Hotel & Resort, wokół działki Marvipolu, gdzie planowany był hotel pod marką Mövenpick, a obecnie powstają apartamenty wakacyjne. Inwestorem jest Zbigniew Woźniak, właściciel "Ferm Woźniak", który karierę biznesową zaczynał w połowie lat 80. w Żylinie k. Rawicza w woj. wielkopolskim. Dziś Fermy Woźniak to największych gracz na rynku w produkcji jaj i produktów przetwórstwa jajecznego w Polsce. Angażuje się też w rynek nieruchomości. Otworzył Woźniak Residence w Karpaczu z 20 pokojami i kupił działkę w centrum Wrocławia na Kępie Mieszczańskiej pod inwestycję mieszkaniową Kępa Park. 

Po publikacji tekstu otrzymaliśmy stanowisko inwestora z którego treścią zapoznać można się TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *